Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Od Harryho Pottera k gender ideológii (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > >>

Hodnoť

Amen!

... nevychádzam z úžasu, znova presne popisujúci blogový príspevok..., asi si založím aj ja blog, lebo podobné šialenosti sa ku mne dostávajú, a akosi sa spoločnosť radikalizuje, a je potrebné konečne zakročiť, lebo ako sa zdá, narastá počet fanatikov s nacionalisticko-náboženskými nezmyslami, ktoré šíria ako vírus cez sociálne siete... čo sa tam deje, je ... na hranici, či možno za hranicou trestného činu.

Harry Potter je pre dnešné deti väčším morálnym vzorom ako Ježiš, pretože zdôrazňuje hodnoty priateľstva, rodiny, spolupráce, zvedavosti či NEUSTUPOVANIU pred zlom a pritom deti vedia, že tá mágia okolo, sú iba triky pre zábavu a nič reálne.
Harry nevyzýva svojich priateľov, aby pili jeho krv a jeho obeta je omnoho emocionálnejšia a hlbšia, pretože nie je synom Boha, ktorého jediným životným cieľom je zomrieť.
Dieťa, ktoré bude vychádzať z tejto knihy má šancu tieto hodnoty uplatňovať v reálnom živote a nebude klásť v jeho mene bomby pred potratové kliniky či viesť (občianske) vojny.

Je skutočne šialené vidieť, ako sa fanatizuje spoločnosť, či skôr šíria účelové nezmysly od fanatikov a katolibancov, ktorí sa neštítia ani takých ohavností, že do toho zapájajú aj nič netušiace deti a mládež (keď si založím blog asi napíšem o udalostiach zo školského prostredia, kde na stoličkách riaditeľov sedia niektorí skutočne pomätení fanatici, a cez školy tlačia do hláv nielen deťom, ale aj rodičom zvrátené, choré nezmysly, najmä na Východe, s priamou podporou kňazov a farností, a tí dotyční by mali vedieť, že sú sledovaní, a nahrávaní, v prípade potreby ... sa materiály použijú, nielen z omší, ale aj všemožných "akcií", kde sa pod zámienkami šíri spoločensky nebezpečná fanatickosť).

Doteraz akoby spiace skupiny, ktoré sa aktivizovali len príležitostne, našli nové spôsoby ako sa medializovať, a jedna skupina pomáha tej druhej, nacionalisti a neonacisti sa hlásia k údajným hodnotám, ktoré hlása RKC a podporujú ich aj KBS, čoho dôkazom sú rôzne príležitosti, nedávno údajný pochod za údajnú ochranu života - fotka: https://www.facebook.com/Narod...

O prítomnosti obyčajných v parlamente, ktorí ho degradovali na žumpu, dokladujú najmä výroky a činy poslancov ako Kuffa, Škripek a Vašečka, ktorých životným cieľom je šírenie nenávisti, náboženského fanatizmu a skutočného rozvratu spoločnosti podporujúci tieto zatiaľ sa formujúce skupiny fanatikov, ktorých využívajú pre svoje vlastné politické ciele - okrem homosexuálov od nich žiadna téma neprišla, nič neriešia, len čo Boh, cirkev a veriaci...

Všetko, čo p. Pietruchová napísala, je realita dneška, a nie že to ona napísala, ale stretávam sa s tým už akosi pravidelne, a je potrebné to riešiť už teraz, fanatikov a bohapustých demagógov konfrontovať s ich bludmi.

Len akosi... kde sa stratili tí aktivisti, ktorí vedia kecať pred kamerami, a žiadne inú aktivitu nevyvíjajú?
Prečo sa skutoční aktivisti za niečo nesnažia počas celého roka, ale len jednorázovo, raz ročne, aby obhajovali nielen seba, ale aj tých, ktorý sa týkajú mnohé veci, ktoré naopak, iní doslova zdegenerovali, ktorí útočia, a očierňujú skupinu ľudí, zrazu, akoby vybuchla antihomosexuálna sopka plná nenávistnej lávy, síry zvrátených, ničím nepodložených téz o jedinej, neomylnej pravde....?

Potom sa nečudujme, že sa zo Slovenska stáva akési fanatické monštrum, sa vzďaľuje od európskych hodnôt, a smeruje svojimi myšlienkovými predstavami kdesi na juhovýchod...

Pani Pietruchová opäť argumentami dokladovala zvrátenosť novej vlny fanatikov a náboženských demagógov.
 

 

Co ste vypustili je naozaj na smiech, vy ateisti sa nikdy nezapriete a je naozaj zabevne sledovat ako pre vas neexistujuceho Boha tahate za nohy, podla mna to posoby na ludi skor kontraproduktivne.
Ak o niecom J.K ucil tak to bolo prave o laske, odpusteni, milovani a pod. naozaj neviem ako niekto moze, J.K. porovnavat s H.P a robit si posmesky z niekoho kto hlasal o tychto hodnotach a o cloveku ktori snad ovplivnil najviac ludi, v historii ludstva.
Ako pekne o nom napisal Cmelar
J.K suverejne bol a je jedna z najvplyvnejších postáv svetových dejín, Ježiša Nazaretského. Výnimočného človeka, ktorý hlásal radikálne vzdanie sa násilia, bezbrehú solidaritu so slabšími a odmietnutie akejkoľvek kolaborácie so zvráteným režimom. Muža, ktorý chcel oslobodiť ľudí od každého druhu strachu a otroctva, či už to boli falošné istoty, túžba po pomste, paralyzujúca závisť a vôbec všetko, čo by odporovalo láske. Legendy, ktorá nezaprela vlastné princípy ani tvárou v tvár smrti.
Krestanstvo nemohlo a nezniklo preto aby mohlo ovladat ludi,(co sa neda povedat o inych nabozenstvach, napr. o islame) uz len preto, ze bolo od zaciatku jeho vzniku, priblizne 4 storocia krvavo prenasledovane Neplynuli z jeho clenstva ziadne vyhody skor naopak, ludia ktorý vyznavali toto krestanske ucenie, sa museli schovavat a v neposlednom rade krestania nemali svojho vodcu, panovnika ktory by ich ovladal a ktoremu by z toho plynuli vyhody. Krestania len sirili ustne a slobodne Kristove ucenie lasky, priatelstva, bratsva, rovnnosti, odpustenia, milovania, slobody a podobne. JK nikdy neburcoval svoju skupinu proti niekomu za ucelom svojho akehokolvek prospechu, obohateniu sa alebo ziskania akelkolvek moci tu na Zemi prave naopak zomrel opusteny a ponizeny na krizi . Krestanstvo je v prvom rade o slobode a naopak Jezis bol mozno, prvy kto chcel odelit stanu moc od nabozenstva vzhlasenim dajte Bohu co je Bozie a .......
 

 

... že my ateisti, myslíš nás slobodných ľudí, ktorí nepodliehajú strachom z fiktívnych božstiev a pochybných indivíduí a šamanov?

Je zdokumentovaných cca 3700 nadprirodzených bytostí, z ktorých 2870 môžeme definovať ako bohov/bohyne, a z ktorých vy neverite v 2869, ja v celých 2870, čiže sme skoro rovnakí ateisti.

Staré grécke báje, povesti, rímska mytológia, arabské rozprávky z tisíc a jednej noci, ba aj slovenské prostonárodné povesti pozbierané Dobšinským sú plné násilia. Prečo by mala byť výnimkou napr. Biblia - zbierka starých židovských povestí?

Každé náboženstvo, aj kresťanstvo predstavuje boj o moc na tejto zemi. V záujme náboženstva sa uskutočňovali počas celej histórie krutosti, vojny, upaľovanie ľudí, mučenie najvyššieho rangu, križiacke výpravy, atď. Teraz to nie je tomu inak. Ide v podstate o moc a zvrchovanosť jedných nad druhými. Moc má len ten, kto vládne ekonomickou silou. Preto majetnosť bola určujúcou hnacou silou po presadzovaní sa.
História dokazuje, a Biblia to iba umocňuje, že náboženstvo bolo najväčšou zlobou a nevraživosti ľudstva. Vtlkanie hlúpostí do hláv národa od narodenia, či je to už Korán, alebo Biblia, vytvárajú v národe nenávisť a nie pokoj. Viď, čo sa deje na svete v ktoromkoľvek období ľudskej spoločnosti. Samotná Biblia je toho dôkazom.
Ľudská spoločnosť si priebežne vytvára rôzne zákony, ale bohužiaľ sa podľa nich neriadi. Stále tu ide iba o moc, čomu nasvedčujú vojny počas celej histórie. Bibliu ktosi napísal, tak ako boli napísané rôzne iné knihy, no povýšili ju na zákon.

Násilnosti a biblické podnecovanie hrubosti, agresivity v Starom zákone vychádza v prvom rade z historického a dobového opisu. Čo len potvrdzuje fakt, že Starý zákon je dejinná udalosť zachycujúca život v tom časovom období, kedy bol pisateľom zaznamenaný a teda je viac ako pravdepodobné, že udalosti v tom duchu sa aj diali. Vzhľadom na pomerne veľký časový odstup od bájnej smrti JK na kríži a prvej zmienky o tomto „bezprecedentnom“ akte, a navyše nutnosti zvýšiť autoritatívnosť cirkvi a všemohúcnosť samotného Boha, bolo nevyhnutné a aj žiaduce pre podporu viery, vytvoriť ilúziu morálneho, spravodlivého a ľudského chovania sa ľudstva ako zásadu konečne slušnej a nevýbojnej éry. Ak by do dnešného dňa sa netradoval, neoživoval tento božský kult, jeho sila by samozrejme zanikala a ľudstvo strácalo morálne, etické a spoločenské zábrany. To, či biblický opis v Starom zákone je pravdivý alebo nie, nie je až také podstatné.
Aj keby sa zistilo, že tomu tak nebolo, samotná existencia strachu a nádeje v súvislosti so všemohúcim veriaceho nikdy nepominie. To, že sa stvoriteľ ľudstvu neobjavuje, (len iba ako prejav jemu prisudzujúcich abstraktností) je iste samoúčelné, ale vždy existuje nádej, že sa objaví, opakovane, a znova a znova...

Vypravdovanie sa nie je téma k tomuto blogovému príspevku.
 

 

Pekne napísané. Ale dovolím si polemizovať s vyvodeným záverom. Z toho, že násilie bolo prítomné vo všetkých kultúrach, národoch, týkalo sa všetkých náboženstiev aj ateistov, vyplýva, že príčina je skôr v ľuďoch samotných a náboženstvo, kultúra alebo národnosť na to nemajú vplyv :).
 

 

asi to bude tym, ze nabozenstvo je len ludskym produktom a nemoze byt teda ine, ako su ludia samotni
 

 

To bude skôr tým, že ľudia sú zbožní do takej miery, do akej im to vyhovuje :)
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

Z tvojich prispevkov srsi taka nenavist voci ludom, ze si asi nepochopil svedectvo svojej cirkvi... neboj, pan boh ti to vysvetli, pred tym, ako pojdes do ..... hadaj kam.
 

čo to tu trieskaš?

Hádam je to pravda, že Pietrušica šíri nenávisť úplne pokrytecky LEN VOČI TÝM ČO VERIA V BOHA! Tým čo pľujú rovnakým smerom hoci aj úplné hovadiny ako Brandonsk (dva príspevky nahor) to jej vôbec neprekáža. tomuto sa hovorí pokrytectvo a pokiaľ viem tak láska nieje v tom, že sa takéto špinavosti majú tolerovať. Ak sa ospravedlní tak jej odpustím. ALE ONA TO NEUROBILA. A okrem toho som nepoužil okrem tej Pietrušice ani nič vulgárnejšieho tak sa tu nerozdrapuj. Si rovnaký pokrytec ako ona. Píšu sem oveľa brutálnejšie výrazy ateisti a s tým nemáš problém.
 

Čo trepeš

Z mojich príspevkov srší presne to, čo si podľa spravodlivosti zaslúžia ľudia, ktorí píšu veci typu - náboženstvo je zodpovedné za všetko zlo ALEBO že ľudia ako som ja (ktorý veria Biblii) sú nebezpečný. Alebo hádam teba tvoja matka učila, že takéto osočovanie je normálne. tým kresťanstvom máš asi na mysli milosrdenstvo. Musím ti oznámiť, že toho sa ani od Boha nedočkajú taký čo nič neľutujú. Som ja vari lepší ako Boh? SOM ČLOVEK!
 

A feninizmus je azda

božím produktom?
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

nabozenstvo

sluzilo a aj dalej sluzi ako zamienka na vsetky zvrhlosti ktorych sa ludstvo dopustalo a dopusta.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Ked

si to tak vezmes aj ten komunizmus je nabozenstvo v urcitej forme. Ked uz vravis ze by sa ludia mali drzat krestanstva, Ved krestanski duchovni boli aj inkvizitori. Krestan bol aj kardinal Richelieu, ktory urputne bojoval proti hugenotom, tiez krestanom. Ako sa hovori, cesta do pekla byva dlazdena dobrymi umyslami. A to plati pre vacsinu nabozenstiev. Ale aby som len nekydal. V zasade krestanske myslienky nie su zle, zli su ludia ktori tieto myslienky prekrucaju, aby dosiahli vlastne ciele.
 

:)

Náboženstvo je postupne nahradzované ateistickými ideológiami, ktoré slúžia ako zámienka na všetky zvrhlosti... bla bla bla.

Takže súhlasíš, že náboženstvo je zámienka, nie príčina :).
 

Ano

suhlasim.
 

 

Takže náboženstvo samo o sebe nie je škodlivé. Problém je, že slúži ako zámienka. A tou zámienkou je obvykle jeho prekrútená forma, napr.: Zabitie Saracéna nie je hriech - výnimka k prikázaniu "Nezabiješ", pričom v biblii takéto výnimky nie sú :).

Z toho vyplýva, že ak by ako zámienka neposlúžilo náboženstvo, našla by sa iná zámienka :). Caesar sa na náboženstvo nevyhováral.
 

 

poznas desatoro priatelu?
a teraz mi povedz, kolkych takzvanych krestanov poznas, ktori ho naozaj uprimne dodrziavaju v zivote?
ako povedal moj profesor prava - ´´keby vsetci dodrziavali len to poondene desatoro, nepotrebovali by sme ziadne zakony´´
ake jednoduche, vsak?
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > >>

Najčítanejšie


 1. David Toth: Nekompetentná Firma OĽaNO 876
 2. Martin Ondráš: Africký mor všade kde sa pozrieš a zodpovedný mlčí 674
 3. Martin Greguš: Poslanec Blaha vs ETIKA. Viete aké predmety Ľ. Blaha učil na Akadémii policajného zboru? 602
 4. Miroslav Ferkl: Pumpa nie je žiadna žumpa! 356
 5. Tomáš Vodvářka: Židovský humor XXXII 337
 6. Peter Gregor: Čierno biela sloboda - Zanzibar. 142
 7. Martin Greguš: Premiér Matovič vyčíta Sulíkovi nízke EQ. Jeho dnešný status však hovorí skôr niečo o ňom 118
 8. Michal Porubän: Senzácia : O poslanca Ľuboša Blahu prejavil záujem Oxford,Harvard a aj Princeton ! 104
 9. Simona Kyselicová: Ako som začala predávat' medovníky v zahraničí || Život v Nórsku 94
 10. Martin Ondráš: Prvý minister novej vlády o ktorého sa zaujíma generálna prokuratúra 76

Rebríčky článkov


 1. Martin Krištoff: Problémy dodávok vakcín korigujú akcie farmafiriem
 2. Olívia Lacenová: Kuriérske spoločnosti sa zviezli na silnejúcich online nákupoch
 3. Stanislav Jurčišin: Kapitalistický úžernícky režim v plnom rozkvete. Quo vadis?
 4. Michal Ičo: Tibor Ičo- Stromy
 5. Stanislav Martinčko: Čo všetko hodinku meral Pellegrinimu krajčírsky majster???
 6. Jozo Peric: Chorváti chcú aj napriek pandémii euro. Chorvátsko ho prijme v roku 2023
 7. Vladimír Bohm: Zrušenie Trampových profilov urýchľuje koniec sociálnych sietí
 8. Dušan Seberíni: Nehádžte perly pod svine. Príhovor ministrovi zdravotníctva
 9. Erik Koncz: Kam ísť, keď sa bude dať 01: Pustý kostol
 10. Peter Biščo: Zlé jazyky hovoria, že ...


Už ste čítali?