Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Som za život bez nenávisti (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... > >>

Hodnoť

tento lov už musí prestať..

Musím sa priznať že v prvopočiatkoch pochodu za život, som celú túto akciu vlastne z ohľadom na svoje vlastné presvedčenie vnímal vlastne pozitívne. Páčilo sa mi že konečne svoje poslanie "prolajfisti" naplnili pozitívnymi vybráciami, celá akcia sa zdala byť nehejtovná, snažla sa decentne poukazovať na problém, mala svoj názor to áno, s ktorým som celkom nesúhlasil, alev podstate mi bolo sympatické, že konečne táto skupina ľudí prichádza z niečim nepripominajúcim lov čarodejníc, ale prezentáciu regulérnych názorov v spoločnosti.
Zdanie zdá sa klamalo, lebo to, čím je v posledných dňoch zaplnený slovenský internet proste nepotrebuje komentár. Juvelijná justicia, práva lgbt, potraty, akýkolvek náznak liberalizmu je už označovaný ako nepriatelia života, rodiny. Týto všetci sa spikli len preto aby sa na slovensku nenarodili už žiadne deti, a tie ktoré sa narodia rozpredajú na orgíny v lepšom prípade.

https://www.facebook.com/photo...

Video ak otieto a podobné aktivity snáď už nepotrebujú komentár.. teda každý kto nejde na pochod za život je teda zradca národa a rodiny. Neviem podľa mňa by sme sa skôr mali spojiť na pomoc ľu´dom ktorých ovladajú konšpiračné teórie.. to by možno bolo užitočnejšie, protože toto nebezpečenstvo začína byť vážne ohrodzujúce zdravie slovenských občanov.
Ľudia si jednoducho neuvedomujú že nie všetko čo nájdu na internete musí byť hneď pravda, že tieto videá a informácie produkujú ľudia, ktorý si vybíjajú nejaký vlastný psychický boj zo spoločnosťou, samými sebou, určitými názormi alebo neviem čím ešte. Myslím že by sme mali seriózne založiť nejakú ligu ktorá by bojovala proti dezinformáciám na internete. Proti lživým kampaniam a proti ľuďom, ktorý su presvedčený že musia v živote čo najviac ovečiek presvedčiť o pravde akú oni vyznávajú. Až tak že ani nepozerajú na prostriekdy, ktorými to robia.
Každopádne na pochod za život pôjdem, pretože práve vtedy budem v ke. Som zvedavý, snáď ma tam niekto neukameňuje len pretože nebudem mať za sebou kŕdel detí, a nenazve zradcom národa, len pretože nebudem nadšene tlieskať pri každom prejave o tom ako budú naše deti rozpredané na orgány ak zavedieme sexuálnu výchovu na školách.
 

Hmmmartin,

nerozumiem ti. Svojou účasťou podporíš tých, o ktorých píšeš. V našom okresnom meste bude tiež pochod, na pozvánke (hojne šírenej internetom) je okrem iného "účasťou na pochode môžete vyjadriť svoj nesúhlas so zavádzaním praktík zo západných krajín, ako je Juvenilná Justícia, ... ". Taký istý "plagát" som videla ešte pre dva okresy.
 

 

Tak zúčastním sa najme pretože tento rok budem robiť diplomovku, ktorá a týka ľudských práv. A takisto aj pretože nechcem hovoriť o niekom niečo, čo nieje pravda, chcem tam ísť a vidieť naživo proste o čo týmto ľuďom ide a mať z toho nejaký pocit.. teda ísť sa pozrieť.. rozhodne nebudem niekde pochodovať s transparentom zaniečo..
 

 

Daj vedieť, čo zistíš.
 

Veď Váš príspevok je konšpiráciou.

Snahy o uzákonenie polygamie (a to dokonca aj homosexuálnej) na Slovensku a jej zrovnoprávnenie s manželstvom nie je konšpirácia, ale realita. Som zvedavý, ako budete tváriť, ak Vám vyrúbia také odvody do sociálnej poisťovne,pre ktoré Vám vypadnú nielen oči,ale aj zuby. Ono to raz ľudia s radosťou využijú a parta chlapov z krčmy uzavrie manželstvo, aby poberala výhody. Poďme ďalej. Váš priateľ (vo význame kamaráta ako nesexuálneho partnera) sa dopustí zločinu a Vy ho budete musieť zo zákona natrieť. Aby ste sa tomu vyhli, vezmete si ho - a zo zákona už nemusíte svedčiť proti príbuznému. Ak teda prejde redefinícia manželstva,potom akýkoľvek počet manželov je diskriminujúci...hehe
 

 

prepáčte ale ja naozaj neviem o tom že by niekto na slovensku chcel uzákoniť polygamiu ??.. a ak áno budem proti tomu rovnako ako vy.. tkaže nechápem o čo vám ide..
 

 

UvazovateL: prosím, keď ste uvažovateľ, skúste uvažovať a nefantazírujte.
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Vazeny

toto keby si vyhlasil verejne neanonymne, tak sa nedoplatis. Mas jediny dokaz?
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

som porusila pravidla? otazkou ci si diskuter mysli, ze p. P plati Vatikan? OMG.
 
Hodnoť

Pani Pietruchová.

Píšete: "Priznám sa, že sa vo mne striedali pocity hanby a ľútosti. A nevedela som si vysvetliť, kde sa berie v týchto mladých príslušníkov tejto hlučnej menšiny toľko fanatického presvedčenia o vlastnej pravde a nadradenosti"

Ja sa vám priznám, že so hrdý na to, že som kresťan-katolík.
Znova je tu otázka osobnej slobody a to vo všetkých možných smeroch. Absolútna sloboda, bez akýchkoľvek obmedzení, dáva priestor aj na rozhodnutia, skúsim ich označiť ako - nie múdre. Ak viete o niečom, čo napr. vaše dieťa bude "slobodne" požadovať, že to až tak ku šťastiu nepotrebuje, či dokonca požaduje niečo, čo ho môže negatívne ovplyvniť, s plným vedomím, že konáte správne, obmedzíte jeho osobnú slobodu voľby a samotnú voľbu, pre jeho dobro vykonáte vy.
Na tomto príklade vám chcem priblížiť, kde sa berie v týchto mladých príslušníkov tejto hlučnej menšiny toľko fanatického presvedčenia o vlastnej pravde a NADRADENOSTI.
Tu predsa vôbec nejde o nadradenosť. Je to snaha ľudí, ktorý vnímajú problém tam, kde ho iný nevidia, či nechcú vidieť?
No ja vidím v tejto otázke aj iný problém. Kedysi a nie je to až tak dávno, ľudia mali k sebe akosi blihšie. Vedeli sme sa zastaviť na ulici a prehodiť pár slov, poznali sme susedov, čím žijú, ich radosti, či starosti a v prípade potreby sme im v rámci možností vedeli pomôcť, poradiť, ale často stačilo, len vypočuť.
Dnes sa šíri kultúra slobody a sloboda znamená, že nikto nemá právo vyjadrovať sa k tomu, čo robím. A ak nemám možnosť sa k veci nejakým spôsobom postaviť, strácam o ňu záujem. A tak sa vytrácajú tie putá, čo robia človeka, človekom. Izolujeme sa, či sme izolovaný v mene slobody. Človek prestáva byť človeku človekom. Stávajú sa z nás ťažký indualisti. To, čo kedysi, na základe mnohých sociálnych väzieb, bolo jasne charakterizované a definované, ako nepriateľné správanie, je dnes označené za archaizmus a prežitok doby. Dnes v čase ťažkej induality je správna, akceptovateľná ale hlavne nárokovateľná akákoľvek požiadavka. Je to naozaj pokrok vo vývoji spoločnosti smerom k lepšiemu?
 

bukolp

Ide to s nami z kopca, vo vsetkych smeroch, inak existuju takzvane ,,GMO potraviny" (geneticky modifikovane), hrozi nam ich konzumaciou neplodnost - ide o cielene, zamerne znizenie ludskej populacie - genocida, jedna z praktik socialneho inzinierstva.
 

Ahoj bojovnicka 1488.

Smutné, no pravdivé. Každý z nás, by v rámci svojich možností mal čas, ktorý má pred sebou využiť a posunúť, ako seba, tak celé ľudstvo smerom k lepšiemu. Snaha ísť dopredu však v túto chvíľu vyusťuje do pohybu vzad.
 

 

GMO je napriklad aj "slachtenie"... Teda vezmem bezny strom, zasadim semiacka a pockam kym vyrastu. Pozriem sa na plody, zhodnotim ktore su najlepsie a vezmem semiacka len z tohto stromu aby som vytvoril nove stromceky...
Len som netusil, ze konzumaciou tychto "GMO" jablcok stratim schopnost reprodukcie. OK. Odo dneska asi budem jest len "plane" ovocie ;)

Ale ok. Podme sa pozriet na to naozaj "strasidelne" GMO.
Tak ano podobne veci sa riesia aj v laboratoriach. Ale snazia sa dosiahnut rovnaky vysledok (len rychlejsie) a to tym sposobom, ze umelo dopomahaju tomu slachteniu - teda vyskumam gen, ktory robi odolnost voci mrazu. Potom tento gen "voperuju" (inak tiez normalna vec aj pri "prirodzenom" osetrovani stromov - pocul si o stiepeni stromov? Toto je to iste len na molekularnej urovni) do semiacka a nechaju vyrast.
Kludne ale mozes verit, ze tam voperuvavaju geny pre robenie neplodnosti (sranda, ze si to ale ziaden vedec nikdy nevsimol. Hmm. Asi budu vsetci do jedneho podplateny a uplne bezcharakterny). Pride mi to absurdne, ale konspiracne teorie nepustia...
 

Gandor

Hej, ty ,,konspirator":D, si nedostatocne informovany, ale to nie je moj problem. Nikde nie je zarucene, ze vsetky potraviny su pre nase zdravie neskodne - co taka potravinova intolerancia, alergia na nejake potraviny, hmm? Hej, to je tiez moja konspiracna teoria, co som si vymyslela, ze... Vsetky potraviny su pre nase zdravie neskodne, nikto nema trebars bezlepkovu stravu, lebo trpi intoleranciou na lepok, to je len moja konspiracna teoria:D Konspiracne teorie nepustia... Tak tu prosim nesplietaj nieco o konspiracnych teoriach, je to od veci! A slovo ,,hrozi" predstavuje nejake riziko, cize môze ci nemusi sa nieco stat, tak citaj prosim s porozumenim, ok?

GM plodiny produkují toxiny. Počet dětí s nízkou porodní váhou, neplodnost a kojenecká úmrtnost stoupá nejenom v americké populaci. Varování vědců ze státních agentur jsou ignorována a popírána.

Americká akademie pro environmentální medicínu (AAEM) se obrátila na lékařskou komunitu a celou veřejnost s výzvou, aby se lidé, kdykoli je to možné, vyhýbali geneticky modifikovaným potravinám (GM) a aby lékaři svým pacientům poskytovali informační materiály týkající se zdravotních rizik, která jsou s nimi spojena. Vyzvali k uvalení moratoria na GM potraviny, zahájení dlouhodobých nezávislých studií a povinnému označení produktů, které je obsahují.

Výzva AAEM deklaruje, že „vysokým zdravotním rizikům spojeným s GM potravinami nasvědčuje několik studií na zvířatech“. Působí neplodnost, problémy s imunitou, zrychlené stárnutí, změny v distribuci inzulínu, degenerativní změny na podstatných orgánech a gastrointestinálním systému. Zpráva uzavírá: „Vztah mezi GM potravinami a negativními dopady na zdraví není náhodný. Podle všech vědeckých kritérií je tyto potraviny přímo vyvolávají.“ „Řada studií na zvířatech potvrdila přímou spojitost mezi GM potravinami a onemocněními.“

Stravu bez GM předepisuje stále více lékařů. Dr. Amy Dean, specialistka na interní medicínu v Michiganu a členka komise AAEM, říká: „Všem důrazně doporučuji aby jedli výhradně nemodifikovanou potravu.“ John Boyles, specialista na alergie z Ohia říká: „Testy na alergii vůči sóji jsem dělal vždy, ale teď, když je většina geneticky modifikovaná, je tak nebezpečná, že radím lidem aby ji vůbec nejedli.“

Dr. Jennifer Armstrong, presidentka AAEM, říká: „Lékaři pravděpodobně pozorují účinky na svých pacientech, ale neví, jak se jich správně ptát.“ Ještě o krok dále jde světoznámý biolog Pushpa M. Bhargava. Po studiu více než 600 článků ve vědeckých časopisech dospěl k závěru, že geneticky modifikované organismy významně přispívají k silnému zhoršení zdraví Američanů.

Současné zkušenosti s pokusnými zvířaty krmenými GM potravinami jsou děsivé. Většina mláďat samiček krys krmených GM sójou umírala do 3 týdnů, zatímco v kontrolní skupině, krmené přirozenou sójou, pošlo jen 10% mláďat.[3] Mláďata krmená GM sójou byla menší a později měla problémy s oplodněním.

Problémy s reprodukcí postihují rovněž hovězí dobytek. Výzkum v indickém státě Haryana ukázal, že problémy měla většina buvolů krmených semeny GM bavlny. Šlo o předčasné porody, zmetání, neplodnost a pokles dělohy. Mnoho telat uhynulo. V Už asi dva tucty farmářů v USA oznámily, že po zkrmování jistého druhu GM kukuřice přišlo o plodnost tisíce prasat. Některé prasnice vykazovaly falešnou březost, jiné porodily jen vaky s vodou. Po krmení stejným krmivem přišel o plodnost i hovězí dobytek.

http://www.wmmagazin.cz/view.p...
 

 

Tak zase na druhej strane sa dá hovoriť o fanatizme aj u p. Pietruchovej :).
 
Hodnoť

Uz mam toho dost

Pani Pietruchova nikdy nepatrila medzi moje oblubene osoby a casto s jej nazormi nesuhlasim (feminizmus naozaj nemusim). ALE, to, co zacali predvadzat aktivisti a diskuteri (pro-life alebo za co sa skryvaju), to je uz vrchol. Pod LGBI vidia pedofilov, znasilnene zeny a zeny ohrozene na zivote treba donutit donosit a starat sa o decko. Neznasam pokrytcov a tito pomatenci mi len potvrdzuju moj nazor na nich - sami trpia depresiami, uzkostami, pocitmi menejcennosti, maju traumy a psychozy, ale zato sa vsetci vedia "zjednotit" za "vodcom", ktory bude hlasat nejaku svoju agendu (nech je uz akakolvek) a kompenzovat si tak SVOJE problemy. Lebo svojim spravanim a nazormi (ktore ani nie su ich) nie su zamak lepsi, ako kadejaki zmanipulovani turbanisti v Afganistane. Znoska zmanipulovanych malomestanov, zadubencov a zakomplexovancov, bez realnych vedomosti o problematike.

Kolko z nich videlo ziveho homosexuala? (nie v televizii, v latexe a v nejakom porne, co sami pozeraju potajomky v noci doma). Takmer nikto. A pritom ide o obycajnych ludi, ktori normalne ziju, platia dane a 99% z nich sa nezucastnuje ziadnych pridov a pochodov. Kolko z nich riesilo OSOBNE nenarodene deti, potraty, znasilnenia, tazke zivotne situacie zien? Zas len kecy a dristy. Pokial pro-life (ci ako si ta sekta hovori) nezacne stavat sirotince, detske domovy a hniezda zachrany pre nechcene deti, pomahat slobodnym mamickam, poskytovat im ubytovanie a starostlivost, starat sa o to, aby mladi bud neplodili deti alebo ked uz ano, tak im pomoct (nie ich zatratit a odsudit alebo ich nutit sa o decko - hoci ZLE, starat) a pomahat osobam (najma psychicky a pochopenim), ktore sa trapia kvoli svojej orientacii (nie ich poslat do pekla), dovtedy NEMAJU ABSOLUTNE PRAVO otvarat svoje nevymachane huby. Ale ponuknut druhu realnu moznost voci potratu (neponukaju ZIADNU) alebo co robit s LGBI (okrem liecby elektrosokmi a poslanim do pekla, co su ich najoblubenejsie metody). Ale jedine, co vedia, je ist s transparentom po ulici a hulakat nezmysly, obvinovat nestastne zeny a LGBI nazyvat pedofilmi.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... > >>

Najčítanejšie


 1. Karol Labaš: S čím sa Richard Raši verejne nechváli 525
 2. Michal Šimečka: Dohoda s Čínou, o ktorej sa takmer nehovorí 111
 3. Maroš Chmúrny: Vydierač a nové sako pre Pellegriniho 85
 4. Marek Zajac: Prečo sa mnohým ľuďom nedarí nájsť si vhodného partnera 82
 5. Jozef Legény: Umierať a dať sa šklbať v Revúcej 79
 6. Martin Greguš: Rekapitulácia celoplošného skríningu. Ste spokojný s jeho priebehom? Plusy a Mínusy 59
 7. Inštitút strategických politík : Roztržka o hranice medzi Sudánom a Etiópiou eskaluje aj napriek prebiehajúcim rokovaniam 57
 8. Gabriela Uhlarova: Ak máš taký dar, máš to robiť zadarmo 43
 9. Michal Porubän: Senzácia : O poslanca Ľuboša Blahu prejavil záujem Oxford,Harvard a aj Princeton ! 42
 10. Martin Droppa: Nech Žije Modrý Pondelok! Hurááá!!! 39

Rebríčky článkov


 1. Jozef Legény: Umierať a dať sa šklbať v Revúcej
 2. Jaroslav Polaček: Napriek korone predkladáme ambiciózny a transparentný rozpočet
 3. Peter Biščo: Fico mení vozový park...
 4. Emma Chládecká: Evanjelium v skratke
 5. Marta Medzihradská: Banskobystrický kultúrny bod zlomu
 6. Andrej Hossa: Ako ušetriť pri výbere podlahy?
 7. Martin Konečný: Zlozvyky, zvyky a rutina (I.)
 8. Ivan Čarnogurský: STARÉ SLOVENSKO A NOVÝ PREZIDENT USA
 9. Andrej Hossa: Ako vylepšiť interiér vášho automobilu?
 10. Miriam Studeničová: Znepokojujúce výskumy Benjamina Lieberta


Už ste čítali?