Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Som za život bez nenávisti (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Nenávisť tzv. ľudskoprávnych aktivistov
Ruka v ruke s manželstvami osôb rovnakého pohlavia ide likvidácia práv iných ľudí. Konkrétne príklady: 1. Predavačka kvetov v USA bola žalovaná za to, že nechcela predať kvety na homosexuálnu svadbu. Kde je vlastnícke právo? Kde je sloboda svedomia? 2. Starší manželský pár v Británii nechcel prenajať dom homosexuálnemu páru. Žalovali ich za to a hrozili väzením. Kde je vlastnícke právo? Kde je sloboda svedomia? 3. Britské súdy zakázali činnosť adopčných agentúr, ktoré ako náhradu za stratu otca a mamy chceli pre dieťa prioritne hľadať heterosexuálny adoptívny pár. Kde je sloboda? Kde je právo dieťaťa na otca a mamu? A takto by sa dalo pokračovať ďalej a ďalej, ako zatvárajú a mlátia vo Francúzsku ľudí s tričkom rodiny na tričko, ako v Kanade posielajú do basy kňazov, ktorí ich odmietnu sobášiť... Ja perzekúciu a zatváranie do basy druhých ľudí nepovažujem za pokrok, ani za posilňovanie ľudských práv. A na záver ešte jeden fakt - to, že neexistuje akési ľudské právo osôb rovnakého pohlavia uzavrieť manželstvo, vraví okrem iných Európsky súd pre ľudské práva v Štrasburgu. Podľa súdu je to výslovne vecou daného štátu, ako si túto otázku upraví (ak chcete judikát - Schalk and Kopf v Austria, číslo sťažnosti 30141/04). Aj sudcov ESĽP považujete za netolerantných?
goral_lesnica
re: Stefan73
Najprv sa nauč, čo znamenajú tie slová, ktoré si použil. Potom sa rozprávaj o overiteľných faktoch a publikovaných článkoch.
Yoshi Snipo
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > >>

RE: slová, ktoré si použil

Ktorým konkrétne si nerozumel? Môžem Ti skúsiť pomôcť.
 

re: Števinko

To by si sa najprv musel naučiť čítať s porozumením, pričom neviem, prečo sa snažíš (napr. aj tým príspevkom, na ktorý reagujem) všetkým dokazovať, že to nevieš, a nejdeš sa to radšej rovno učiť. Aha, čítanie s porozumením je vec, ktorá sa učí na prvom stupni základných škôl, a ťažko sa mi diskutuje s človekom, ktorý má s tým veľmi markantné problémy.
 

neviem ako v US a GB,

ale na slovensku mame zakon na ochranu spotrebitela a antidiskriminacny zakon.
a tam sa hovori o zasade rovnakeho zaobchadzania...takze pokial si podnikatel a predavas nejaky tovar, tak nemozes odmietnut ho predat niekomu len preto, ze je homosexual. bolo by to protizakonne.
aj ked ja ako liberal to nie celkom schvalujem. osobne zastavam nazor: predavaj komu chces a nepredavaj komu nechces, ale nezobri potom odo mna peniaze ak skrachujes...
 

drotikar

Rovnako plati pre GB.
 

 

goral_lesnica: výhrada svedomia sa môže šíriť. Lekár neurobí potrat, nepredpíše antikoncepciu. Lekárnik odmietne predávať prezervatívy. Učiteľ zatají žiakom Darwina. Sudca vás nerozvedie. Atď. Budete spokojní?
 

 

budes reagovat na valuka? kedze ta prichytil pri klamstvach, mal by si sa bud ospravedlnit alebo dokazat svoju pravdu. alebo len stiahnes chvost?
 

Veriaci je ako netvor hydra. :-)

Vyvrátiš mu jedno klamstvo, tak nie, že by to priznal,
ale ho bude šíriť naďalej, často s ešte väčšou intenzitou a opakovaním,
naviac ešte k nemu pridá ďalšie lži...
 

 

nieco podobne ako peter marcinkovic aleb dalsie jeho aliasy.
 
Hodnoť

Ste za život bez nenávisti.

Súčasne však nenávisť šírite.
Namiesto obrody spoločnosti prinášate diktát a vnucujete väčšine zákony, sktorými nesúhlasí.Nazývate to demokracia.
To je taká "demokracia" konquistátorská. Hitlerovská.
 

 

Vnucuje vacsine zakony, s ktorymi nesuhlasi? Nie, skor je to o tom, ze vacsina vnucuje mensinam a jednotlivcom zakony, ktore sa tej vacsiny netykaju-napriklad s kym sa mozu sobasit, alebo aj kolko maju platit dane(progresivna dan). Ked si vacsina osobuje pravo babrat ti do zivota, aj ked nikomu neskodis, je to to, comu sa vravi neliberalna demokracia. To je to, co chce vacsina na Slovensku? Jasne, ale kazdy to chce len dovtedy, kym sa sam v akejkolvek mensine neocitne.
 

aj ked nikomu neskodis

LGBTI rozprávky zdravému psychickému vývinu detí škodia, pokrivujú ich pohľad na ľudský rod pozostávajúci z dvoch komplementárnych pohlaví a zatiaľ sa dá preukázať že tam kde zavládne LGBTI legislatíva jedného dňa prídu aj LGBTI rozprávky. http://en.wikipedia.org/wiki/K...
 

kym sa sam v akejkolvek mensine neocitne

Ako sa človek ocitne v LGBTI menšine? To by ma fakt zaujúmalo - napr. Lisa Miller - LGBTI psychoš-poradca jej tvrdil že patrí k LGBTI menšine a mala by si nájsť nejakú lesbu za partnerku, tak si našla. Potom sa nechala umelo oplodniť, ale prišli zdravotné komplikácie, tak sa rozhodla že ak dieťa prežije, vystúpi z rp. Dieťa prežilo, vystúpila z rp. Nepokladá sa byť viac súčasťou "LGBTI emenšiny". Otázka na Teba: Ako sa objektívne stanovuje členstvo v LGBTI menšine? Je to verbálna deklarácia alebo lekárske potvrdenie alebo na základe čoho? Je Lisa Miller lesba, t.j časťou LGBTI menšiny alebo nie?
Ideš.
 

V článku sú dôkazy,

že opäť a znova klameš: http://IVO.sk/buxus/docs//vysk... Názory verejnosti na interrupcie sa vyznačujú veľkou zotrvačnosťou. Väčšina nevidí dôvod na sprísnenie interrupčného zákona.
 

 

O tom koľko budem mať ja detí rozhodnem sama, aj keby sa "väčšina" postavila na hlavu.
Ak si 25 ľudí "demokraticky" odhlasuje, že sex môžu mať všetci príslušníci komunity len v misionárskej polohe, tak ja s frajerom, ktorí sme jediní dvaja boli proti, sa musíme prispôsobiť? Lebo väčšine to vadí a uráža ju to? Alebo je správnejší zákon, že si každý môže sexovať, ako sa mu zachce a nekecať do toho druhým? Možno pritiahnuté za vlasy, ale nádherne to ilistruje postoj cirkvi k všetkému trocha odlišnému od jej presvedčenia...
Že vnucujú zákony? NIe, to naopak. Sfanatizovaná masa ľudí oklamaná cirkvou požaduje niečo, čomu nerozumie, čo ju nijako neovplyvní a čo sa jej nijako nedotkne. Ale chce svoju vôľu vnútiť aj tým, ktorých život to sakra ovlyvní a ktorým to reálne môže ublížiť... To je Hitlerovská "demokracia" vo vašom podaní...

Poznám ľudí, ktorí boli na pochode... Väčšina z nich je naozaj úprimne presvedčená, že homosexuáli sú diablovo zlo; že ženy, ktoré chodia na potrat, sú nezodpovedné sebecké mrchy, ktoré si môžu dovoliť norkový kožuch a dieťa nechcú len preto, že by im to pokazilo postavu; že úrady netúžia po ničom inom, iba odoberať deti a dávať ich do náhradných rodín; že antikoncepcia by mala byť zakázaná, lebo je to "sex za cenu smrti"; .... Mám pokračovať? Títo ľudia nie sú zlí, len úprimne veria tomu, čo im v škole (áno, aj v školách), v kostole a v zhromaždeniach cirkevných spoločenstiev denno-denne omieľajú... Ďakujem pekne za takú demokraciu! Cirkev to tu už svojho času ovládala a "doba temna" je nádherne výstižný názov pre to, čo sa tu znova chystá zaviesť.
 
Hodnoť

Do tretice.

Ak je výlučné právo ženy rozhodovať o osude počatého dieťaťa, potom prečo chcú po otcoch alimenty? Sú to predsa "veci" ženy!
Ak má byť potrat legálny a feministkami podporovaný ako verejné dobro, potom žena ihneď,ako sa dozvie, že je tehotná, mala by vyhľadať svojho sexuálneho partnera a požiadať ho o súhlas s pokračovaním tehotrenstva. Ak jej to muž odsúhlasí, berie na seba spoluzodpovednosť za výchovu a výživu. Ak nie, žena môže ísť cestou do Tesca na potrat a ak zabudne alebo odmietne, je to len "jej vec".Otca dieťaťa nech viacej neotravuje.
Hm? Pani Pietruchová? Je to takto konečne nediskrimujúce?
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

Keď sa tak človek nad tým zamyslí, UvažovateL má pravdu. Rozhodnutie ženy o potrate je obhajované právom rozhodnúť sa o svojom tele. Na druhej strane žena rozhoduje o otcových peniazoch. Prečo by mal chlap živoriť kvôli dieťaťu, ktoré nechcel napr. preto, že ho nedokáže uživiť? Ak by matka rozhodla, že si dieťa nechá napriek nesúhlasu otca a bola si vedomá, že nedostane od neho žiadne peniaze, bola by to jej zodpovednosť s patričnými následkami.

Rozvod si spomínal len ty. Po rozvode by mal mať muž voči svojmu potomstvu samozrejme naďalej vyživovaciu povinnosť... ak by príčinou rozvodu nebol nesúhlas s narodením dieťaťa.
 

 

prepáč ale ak ten chlap to dieťa nechce tak načo ho prepána a prepáčením vytrtkal???, to kde sme ??, žena ak použije antikoncepciu je vrah, ak podstúpi interupciu je vrah a chlap čo nepoužije nič aby zabránil aby splodil dieťa a to dieťa nechce je chúďa lebo musí platiť??? proste sa dohodnime že sexualita sa nedá zrušiť , dá sa tlmiť ale máloktorý chlap ostane utlmený po dvoch-troch deťoch, žena od cirka 14 tich rokov do tých 45 je produktívna na rodenie, má ich rodiť každý rok alebo bude mužovy stačiť sex raz za desaťročie...
 

 

Na dieťa treba dvoch. A môj príspevok obsahuje slovo zodpovednosť. O antikoncepcii dosiaľ reč nebola.... ako si dospela k záveru, že použitie antikoncepcie je vražda?
 

 

prečítala som si tento kvázi blogík a vrazilo mi to mozgu tá tuposť v ňom podaná
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > >>

Najčítanejšie


 1. Michal Porubän: Senzácia : O poslanca Ľuboša Blahu prejavil záujem Oxford,Harvard a aj Princeton ! 24 415
 2. Michal Šimečka: Dedičstvo Fica a Pellegriniho - sme poslední v EÚ 1 304
 3. Michal Porubän: Komu skutočne pomohol general Lučanský? 523
 4. Martin Greguš: RTVS – Pumpa: Koliková, Lučanský...patrí smrť a samovražda do humoristickej relácie? 521
 5. Filip Pastorek: Mestský úrad Luhačovice definitívne prehral súdny spor so Slovákom 504
 6. Peter Slamenik: Cibuľkovej manžel je ako Columbova žena 497
 7. Martin Ondráš: Prvý minister novej vlády o ktorého sa zaujíma generálna prokuratúra 372
 8. Július Kovács: Dúhový Peter pokračovateľ Mečiara a Fica želaný oligarchami. 359
 9. Věra Tepličková: On schudol, ja som pribrala, on už má šaty na mieru, ja pod svetrom zicherku 289
 10. Stanislav Martinčko: Pellegriniho HLAS volá! Ľudia pustite nás ku korytám, uvidíte, ako vám bude! 285

Rebríčky článkov


 1. Gabo Németh: Gabriel Németh recenzia Ján Maršálek Spoločnosť bez svetla , O súmraku našej kultúry....
 2. Jozef Kovalík: Ako som vycestoval v čase lockdownu na narodeninovú párty
 3. Miriam Studeničová: Zmätenosť pojmov
 4. Stanislav Martinčko: Pellegriniho HLAS volá! Ľudia pustite nás ku korytám, uvidíte, ako vám bude!
 5. Rastislav Vasilišin: Skúste tieto životné triky a budete mať úspešný rok
 6. Július Kovács: Dúhový Peter pokračovateľ Mečiara a Fica želaný oligarchami.
 7. Peter Biščo: Hlasu už prúdom tečú slinky.
 8. Štefan Vidlár: Aj január mesiac knihy, či?
 9. Peter Biščo: Slovenská fauna má unikátny druh hyeny, „ hyenu lícojamkatú “.
 10. Miroslava Arpášová: Čo je zlé na ikebanách? /Z cyklu Filozofia z akropoly Zlatý Bažant/


Už ste čítali?