Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Juvenilná justícia II. alebo odkiaľ (demagogický) vietor fúka? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

boze moj, ludia, ved rzmyslajte... stat, ktory nema na to, aby zdvihol platy ucitelom co i len o par percent bude davatbezdovodne miliony na vychovu deti v cudzich rodinach, ked vlastne rodiny to robia zadarmo?
Olga Pietruchova
<< < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 > >>

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

Pietruška, toto si myslela určite ako dobrý fór! Rehotal som sa sa dobre dlho!
 

Stat nema love - peniaze

lebo ich mina na istoty...pani Olgy!!!

http://www.employment.gov.sk/w...
 
Hodnoť

Ked uz Pietruchova ide pisat o demagogii

Nehovorim, ze sem tam nenapise nieco, co ma aj pravdivy zaklad, napriek tomu su jej vyplody zavadzajuce a tendencne a navyse nesuhlasiace s praxou.
Uz by som sa rad dockal toho, ze sa docitam nieco, od niekoho, kto skutocne aj robi to co kaze.
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

 

A čo tak tento článok? Aboslutne seriozny pisateľ rozoberá v článku posobenie norskych komunistov na norskom Ministerstve detí,....
http://andrejruscak.blog.idnes...
citujem:
"Prvním krokem bylo výrazné posílení pravomoci Barnevernet (BV), čili Úřadu pro ochranu dětí. Tento úřad byl již mnohokrát kritizován Evropským soudem pro lidská práva ve Štrasburku za systematické potlačování lidských práv, zejména článku 8 ECHR (Evropské úmluvy o lidských právech), čili právo na rodinný život. Norsko kvůli činnosti Barnevernet prohrálo už mnoho sporů ve Štrasburku – nejznámější je Johansen vs. Norsko – v nichž jde o odebírání dětí z péče rodičů. SV prosazuje co největší kontrolu státu nad výchovou dětí, dlouhodobě se snaží odstranit tzv. „biologický princip“ coby hledisko při rozhodování o odebrání dětí z péče rodičů. BV svými zásahy způsobila mnoho nenapravitelných rodinných tragédií, ovšem kvůli intenzivnímu politickému krytí od SV se zatím dokázala pokaždé vyvázat ze zodpovědnosti za ně. Důvody pro odebírání dětí jsou často liché – zatímco BV vykazuje až překvapivou neakceschopnost v případě skutečně patologických rodin, je až velmi aktivní při odebírání dětí z rodin funkčních, milujících, pouze nesdílejících pohled SV na výchovu dětí, který donekonečna SV opakuje – že „rodiče své děti nevlastní, a proto stát má právo zasáhnout ve prospěch dobra dítěte“. SV za dobu své činnosti na tomto ministerstvu prosadila celkový zákaz fyzických trestů a po 22. červenci se pokusila navrhnout i odebírání dětí z „ideologicky závadných rodin“ "
 

 

ako slova absolutne seriozny sa mi tam vludili asi omylom :-) každopadne nemam žiaden dovod mu neveriť
 

 

vďaka za zaujímavý link. Ten blog dodáva výrazne viac dôveryhodnosti rozhovoru s Ruskou Irinou Bergset, ktorý tu Pietruchová tak zhadzuje: http://leva-net.webnode.cz/pro... . Keď som ten rozhovor s ňou prvý krát čítal, zaujal ma v ňom okrem iného popis katastrofálnej kvality v nórskom školstve, ktorý sa mi zdal prehnaný a neuveriteľný.

Lenže teraz tu máme ďalší článok z jednoznačne iného nezávislého zdroja (Čech žijúci v Nórsku) a informácie z jeho strany sa velice presne zhodujú so skúsenosťami Iriny Bergset: http://andrejruscak.blog.idnes... , či už sa jedná o popis úrovne nórskeho školstva alebo praktík sociálky, dokonca potvrdzuje aj tvrdenie z ruského článku, že v nórsku deti nepatria rodičom, ale štátu.

Pokiaľ som doteraz trochu pochyboval o dôveryhodnosti príbehu Iriny Bergset, tak na základe tohto nového článku ho odteraz beriem ako reálny fakt.
 

 

volske oko: opatrne s tou "ideologickou závadnosťou". Ak napríklad zistí niektorý európsky štát, že islamská rodine,žijúca na jeho území, svoje dcéry necháva obrezávať a/alebo vydáva ich osemročné, tak by som im veru každé dievčatko odobrala čím skôr. Pre ideologickú závadnosť rodiny.
 

problem je ze islamistom ich nezoberu ..

to by sa prilis bali ... trpiet budu obycajni ludia
 
Hodnoť

 

P. Pietruchova, ziadne video z Ruska sa ku mne nedostalo. Nie som veriaca. Tolerujem inak sexualne orientovanych ludi. Nie som zdemagogizovana. Iba sa ku mne, ako aj k mnohym dalsim, dostala informacia o pripravovanych upravach v oblasti ludksych prav na SK. Je zaujimave, aky velky ohlas medzi ludmi tato informacia vyvolala, to sa na Slovensku casto nevidi. Myslim, ze bude len prinosom, ak sa verejnost zapoji do diskusie, hoci sa prvotne reakcie mozu zdat burlive a vyhranene. Cokolvek, co je verejne zname, bude len transparentnejsie. Aspon sa nevyhotovi nieco, s cim by sa ludia nestotoznovali. A veru, nie vsetci sme pritom obetami poblaznenia strachom pred JJ, LGBTI, zdemagogizovani katolickou cirkvou...naopak, mnohi len so zaujmom sledujeme, ake upravy sa chystaju a co nove prinesu. Skutocne neviem, ako ste prisli na to video z Ruska..ozaj som sa musela zasmiat, neurazte sa. Skor si myslim, ze je to dostupnost informacii a rychlost ich sirenia po socialnych sietach, ktore prinasaju okamzite a casto vasnive a prudke reakcie. A ked sa otvaraju temy, tykajuce sa veriacich, temy, ktore su pre konzervativne Slovensko tazsie prijatelne, dali sa tieto reakcie asi ocakavat. Hoci ma prekvapuje, kolkych ludi to skutocne oslovilo. Ale ako som pisala, cokolvek, co sa riesi verejne, diskusiami, iniciativami, moze byt vo vysledku len lepsim a transparentnejsim.
 

iste,

ale diskusia je nieco ine ako sirenie demagogie. co sa tyka strategie ludskch prav, bolo 5 workshopov na diskusiu a namiesto slusnej diskusie tam miestami par fanatikov urazalo inych. existuju rozne mechanizmy na diskusiu s mimovladkami a obcianskou spolocnostou a akakolvek skupina albo aj jednotlvec sa obrati na ministrstvo, nikd nikoho neodmietneme. ale strasit ludi nezmyslami o svetovom sprishani je daleko za hranice slusnej diskusie
 

 

Irinu Bergset obviňuješ z klamstva? Stále si mi nevysvetlila, z akého rodičovského konsenzu vychádzala vaša metodika sexuálnej výchovy, o ktorej akreditáciu ste mali záujem. Trvám na vysvetlení. Aký rodičovský konsenzus? http://blog.sme.sk/diskusie/dp...
 

v.vera

Myslis, ze ti povie pravdu, by ju vyhodili. Neohrozi kvoli tebe taky dobry flek aky ma. Uz by mohla pisat i na inu temu, nikoho nebudu donekonecna bavit citat tie iste zvasty.
 

naucte sa citat

1.4. 3. Osobitnou skupinou na odovzdávanie informácií z oblasti VMR sú rodičia žiakov školy. Prostredníctvom rady rodičov, stretnutí s rodičmi a konzultácií s triednymi učiteľmi/kami treba základné informácie predpísané učebnými osnovami prezentovať ako záväzné pre všetkých žiakov. Je dobré ponúknuť rodičom možnosť získať viac informácií o obsahu, cieľoch a metodike VMR na dňoch otvorených dverí a vzdelávacích seminároch s koordinátorom/kou VMR, zadávať deťom cvičenia, ktorých vypracovanie vyžaduje komunikáciu a spoluprácu s rodičmi, a informovať ich o ďalších možnostiach získavania potrebných informácií (odborná aj populárna literatúra, internet, linky dôvery, odborné poradenské inštitúcie atď.).


1.6.3 Pri realizácii odporúčame vychádzať z nasledujúcich etických zásad:
1. Informovaný súhlas – všetky dôležité informácie o programe a metodike zverejniť pred žiakmi/čkami (v rámci vyučovania) a ich zákonnými zástupcami (webová stránka školy, stretnutie s rodičmi), aby sa v prípade potreby mohli vyjadriť a podpisom v školskej dokumentácii vziať na vedomie informácie o programe a metodike jeho realizácie. Vzhľadom na to, že v štátnych školách SR sú učebné osnovy VMR povinné, netreba na ich realizáciu súhlas zákonných zástupcov.

Ta posledna veta znamena, ze nie je potrebne podpisovat paoier os uhlase rodicov ako je to napr. v USA. Neznamena to, ze rodicia nie su informovani.

Ked vytrhavate veci z kontextu, je to vas problem a nie moj
 

 

V tých dvoch bodoch je uvedené, že informácie z oblasti VMR treba rodičom prezentovať ako záväzné. Takže o aký konsenzus sa opierala vaša metodika v čase, keď ste ju vytvárali?! Akonáhle by bola akreditovaná, a o to ste sa snažili, stala by sa súčasťou VMR, a škola mala inštrukciu, že rodičovský súhlas ani nie je potrebný! Rodič mal iba prípadne podpísať, že je informovaný! Nie že s výukou súhlasí! Tomuto hovoríš konsenzus? http://sk.wikipedia.org/wiki/K...
 

 

v case zverejnenia brozurky bol predmet VMR zavazny, dnes po reforme uz nie je. skoly pouzivaju brizurky uz davno a zrejme aj budu, o tom, aku politiku zvolia voci rodicom, rozhoduju skoly a rodiovske rady. viac uz fakt nemam co dodat, ak to nechcete pochopit, nie je to moj problem
 

 

Moja otázka bola ale o niečom úplne inom. Keď som sa ťa opýtala, že z akého spoločenského konsenzu vychádzala vaša metodika sexuálnej výchovy, bola som prekvapená, keď si mi odpovedala, že z konsenzu rodičov, pretože práve o tom som si chcela s tebou podebatovať, že prečo ste rodičov obišli...

Nebol žiadny rodičovský konsenzus, ani ako východisko v koncipovaní metodiky, ani ako dodatočný súhlas... Skús mi to vysvetliť http://blog.sme.sk/diskusie/dp...
 

jasné, p. Pietruchová ...

všetci vaši odporcovia sú fanatici a demagógovia, len vy ste tá nevinná, fanatikmi a demagógmi pošliapavaná Popoluška ...

a čo tak odpovedať napríklad na to klamstvo, že nič také, že deti už vo veku do 4 rokov je potrebné učiť o masturbácii, ako to tvrdíte v článku, keď dokument, na ktorý vy sama dávate link, na strane 40/68 hovorí presný opak toho, čo tvrdíte ... ?

alebo zareagovať na tento dokument z dielne Ministerstva spravodlivosti a na správu priloženú k tomu dokumentu ... ? alebo ste už nebodaj podali trestné oznámenie za šírenie poplašnej správy ... ?

http://www.justice.gov.sk/Stra...
 
Hodnoť

"

Zaujímavý príbeh z Nórska , Pietruchová netrepte bludy!
http://www.youtube.com/watch?v...
 

<< < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 > >>

Najčítanejšie


 1. Július Kovács: Fico a Kotleba nám pripravili Vianočný darček minimálne 800 mŕtvych navrch. Idu trhať uši. 2 596
 2. Věra Tepličková: SMER-SD upozorňuje na údajné praktiky SD a ... nič? 2 281
 3. Věra Tepličková: Vážení Pán premiér 1 833
 4. Martin Borguľa: Ceny nehnuteľností stále rastú. Riešením pre ľudí budú štátne nájomné byty 1 684
 5. Věra Tepličková: Zabudol vôl, že teľaťom bol, alebo keď sa opozíciou v koalícii stáva premiér 1 432
 6. Mišo Šesták: Keď urazíte Rusa alkoholom 1 137
 7. Dušan Koniar: Rekvizitár zo Súmračnej končí ako oponár 1 047
 8. Jiří Ščobák: Ahoj Igor! Pokud budeš pokračovat s tím, co aktuálně děláš ... 630
 9. Stop alibizmu: Páni elitní policajti, to vážne vám Fico a Pellegrini nechali zväzovať ruky? 521
 10. INEKO: Ako vyriešiť kolóny na preťažených cestách 316

Rebríčky článkov


 1. Štefan Vidlár: Uš je to tady, uš je to tady
 2. Július Kovács: Pozor na Hodžovom namestí dnes o 13.hod Kotlebovci!!! Neprovokujte ich ruškami !!!
 3. Roman Hutira: Čo sa 99% študentov nikdy nedozvie v škole?
 4. Marian Letko: Kollár je zrelý buď na uterák, alebo na odvolanie
 5. Jozef Kovalík: Údolie, ktoré dáva nádej
 6. Peter Biščo: Hlas, domestikovaný druh odnože Smeru.
 7. Stanislav Martinčko: Oholil prezident polície Lučanský ministerku vnútra D. Sakovú???
 8. Gabo Németh: Vietor vo vlasoch
 9. Lukáš Baloga: Medzi najzaujímavejšie investície roka 2021 môžu patriť meny, hodnotové akcie a rozvojové
 10. Vladimír Seman: Tiger spod Tatier cerí zuby


Už ste čítali?