Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zvrátená sexuálna výchova v Chorvátsku: demagógia pokračuje (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

...presne tak
...ani Váš blog po prvých riadkoch človek nevládal čítať ďalej - podľa definície čistá demagógia!!!
Marthyn_S
<< < ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... > >>

....žiadam aby bolo uvedené správcom

v čom som porušil kódex!!!!!!!!!! ...môj príspevok obsahoval prvú vetu pani Pietruchovej a že jej blog napĺňa definíciu slova, ktoré tak rada používa - DEMAGOGIA. ŽIadam teda zrušiť aj celý blog pani Pietruchovej lebo je nenávistný voči ľuďom iného názoru, Hlavne veriacim ľuďom, čím prejavuje náboženskú neznášanlivosť !!!! TO už správcovi nevadí alebo pani Pietruchová môže označovať ostných za demagógov, bigotných a podobne!!!! SME čím ďalej tým viac presvedčuje, že je jednostranné a neobjektívne médium!!!!
 
Hodnoť

zmysel je znasilnit prirodzenost

je uplne prirodzene, ze sa clovek zaujima o sexualitu.
Prirodzene je, ze kazdy na to ma ine obdobie, kazdy sa stretava s inymi podnetmi.
Prirodzene je aj to, ze dieta sa ma so sexualitou stretnut aj doma - otec a mama sa objimaju, pobozkaju sa, davaju najavo svoj vztah aj formou intimnosti.
Prirodzene je aj to, ze dieta moze vidiet doma otca v trenirkach, mamu tiez v spodnom pradle.
To je prirodzene.

Teraz sa to ide znasilnit:
- ukazme nahych ludi dietatu mimo rodinu - mimo pevnost, v ktorej sa citi bezpecne
- ukazme dietatu sexualitu bez akehokolvek naviazania na vztah, teda nie zo vztahu prameni intimita a sexualita. To je ako podavat dietatom umele vitaminy synteticky vyrobene, ktore telo potrebuje primat v prirodzenej forme - teda zjest cele ovocie, celu zeleninu.
- ako ale docielime a posunieme rodinu blizsie k zlyhaniu? Povieme a budeme tvrdit, ze rodina to je aj muz s muzom a zena so zenou. Teda dieta nebude moct vidiet uplne nazvyme to sexualne spravanie, ale len jednej polovice a aj to zle orientovane.
Tym padom, prirodzenost vytlacime - staci posobit na dva body, kde je dieta najzranitelnejsie po intelektualnej stranke - v skole - podavajme mu syntetizovany polotovar a zapustme hnilobu do rodin, ktore primarne maju byt ochranou a zriedlom poznatkov pre dieta.
Ked k tomu pridame genger politiku - pohlavie objektivne neexistuje, je to len psychicka orientacia, teda da sa ovplyvnit vlastnou volou, potom mame krasne bludisko, odkial sa dieta nedokaze vysomarit a mame ho tam, kde sme ho chceli mat. Bude z neho potacajuci sa a hladajuci clovek, ktoreho je velmi lahko zneuzit vo svojom hladani seba sameho, kedze nema mantinely, ktore by mu povedali, ze toto uz nie. Tak do prazdnej misky budeme moct liat to, co nam vyhovuje.
 
Hodnoť

wááw

Opäť nestíham žasnúť nad tými intelektuálnymi príspevkami v tejto diskusií. Súhlasím s vami pani Pietruchová. Kresťania dokážu tak neuveritelne zavádzať až by to malo byť trestné, týmto ľuďom proste význam slova pravda nič nehovorí, oni veria v pravdu aká sa im hodí, ale akékolvek rozumné argumenty u nich jednoducho nezaberajú..
Musím sa priznať že už dlhšie mam jeden problém, s ktorým asi potrebujem pomoc. Vždy osm bol presvedčený že som človek otvorenej mysle, že dokážem rešpektovať akýkolvek názor a že dokážem byť zmierený s tým aj keď názor niekoho je v úplnom protiklade s mojím. V poslednej dobe ale, či sa snažím sebeviac, jednoducho nedokážem prechádzať jednanie cirkvi a jej postoj k problémom spoločnosti. Jediné čo táto organizácia vie ponúknuť ľuďom je zamlčiavanie údajov, selektívne vyberanie informácií, zavádzanie čo rovno klamanie. A fascinujúce na tm je to, ako zmanipulovaný dav dokáže tieto informácie do sea príjmať, úplne bez zaváhania, bez nejakej námahy o vlastný názorový konštrukt či overovanie si faktov. Týmto ľuďom zrejme príde lahšie, keď za nich uvažuje niekto iný.
Cirkev rieši len tie problémy ktoré sa jej hodia, na tie obracia spoločnosť, pritom keď sa na ňu pozrieme bez obalu, vidíme len jednu neschopnú organizáciu, ktorá si nevie priznať, že ona problémy dnešných ľudí jednoducho nevyrieši. Toto je čistý príklad jej riešenia vecí. Namiesto vecnej diskusií k problémom zamoriť priestor dezinformáciami a pánbožkovať sa pritom ako pojdeme všetky do pekla. A každý kto nepodporuje náš pohľad na vec je velvyslanec kultúry smrti a ide mu len o zničenie rodiny.
Ja si proste fakt už asi musím priznať že kresťanov nemám rád, lezú mi na nervy. A paradoxom je na otm to že ktomuto názoru ma nedoviedol nikto iný.. len oni sami.. žiadne mimovládne, nadvláne, podvládne organizácie, ani záujmové skupiny ... -.-
 

Ale končne je tu riešenie, konečné:

zavedením sexuálnej výchovy a registrovaných partnerstiev skončia všetky problémy trápenia ľudstva a odstránia sa všetky neprávosti. Zmizne bieda a utrpenie. Všetci budeme šťastní a nesmrteľní...
 

 

nie všetci budeme šťastný až keď ľudia prestanú takto hlúpo rozdelovať spoločnosť a vyhrocovať ju na dva zmyslené protipóly.. apropo tento článok nieje o registrovaných partnerstvách, ale o tom že v niektorých prípadoch sexuálna výchova nevyhnutná a potrebná.. a potrebnejšia ako "demagógia" ktorú šíri cirkevné spoločenstvo.. v tomto konkrétnom prípade
 

 

Ktorú demagógiu máš na mysli? Nerozlučiteľnosť manželstva? Sexovanie len s jediným človekom, s tým, s ktorým chcem vychovávať deti? Tak ako droždie má byť kvasom v chlebe, tak aj sex má byť kvasom v manželstve...
 

 

Je pekne, ze by tomtak malo byt, lenze nie je. Co s manzelkou okolo seba pozorujeme, tak kazdy kazdeho podvadza. Pozname len zopar manzelskych parov, ktore su si verne. Alebo mozno to len o nich zatial nevieme. Chlapi, zeny, veriaci, neveriaci, mladsi, starsi .... podvadzaju sa velmi intenzivne. Sexualna vychova a ucenie sa zodpovednosti by mozno prispela ku zmene k lepsiemu.
 

 

no v skutočnosti takú akú si tu práve previedol..
Ak si čítal tento článok (o čom vlastne pochybujem) a ešte stále diskutujeme o jeho obsahu, hovoríme o demagógií ktorú šíri cirkev v tomto prípade.. odušuje sa nad hrôzami sexuálnej výchovy, zámerne preháňa jej ciele aj cielovú skupinu, zavádza a klame.. . Je jej pritom celkom jedno že kompetentný hovoria o spoločnosti kde 70% mladých ľudí o sebe hovorí že žijú rizikovo, teda nechráneným sexom, potratovosť stúpa a o spoločnosti, ktorá nejako nemá nič spoločné s hodnotami o ktorých hovoroíš ty..
Ale klobúk dole.. pekne si nám ilustroval ako cirkev takmer pri každej prílažitosti vyťahuje pojmy ako nerozlučitelnosť manželstva, ďalšie ktoré si spomenul.. vlastne nič iné ani nevie.. lebo každý kto má len trochu otvorenejší pohľad na vec sa snaží o zničenie manželstva rodiny a podobne však..
 

...ja si myslím, že to pekne napísal

...napísal pár viet na ktoré ty nevieš odpovedať tak si použil opäť slovo, ktorému ani nerozumieš!!!
 

mne sa asi sníva..

ako odpovedať?? ktorému slovu nerozumiem??.. keby ste sa vy všetci horlivý diskutéri aspom držali tohoto článku a nevtláčali permanentne niekomu niečo do hlavy, čo nikdy nepovedal ani s tým nesúhlasí..
čo ja mám proti zväzku jedného muža a jednej ženy, alebo proti sexovaniu s jedným človekom??.. kedy som sa vyjadril že so proti týmto hodnotám??.. zato že som povedal že si myslím že v súčastnosti cirkev zbytočne demagogizuje to znamená že som harašivý element spoločnosti, ktorý neuznáva tradičné hodnoty?.. keby si aspom poznal moje presvedčenie predtým než mi píšeš takéto veci..
prepáč ale ja si mylím že ludia kao ty navštevujú takéto fóra len aby si potvrdili vlastnú pravdu, hladáš si nepriatela tam kde nieje a demonštruješ si naňom svoje presvedčenie.. ako každý, kto má výhrady voči konaniu cirkvi spochybňuje nespochybnitelné hodnoty spoločnosti.. no nieje to tak
a mám pre teba novinu.. vy ste tí ktorý permanentne rodinu spochybňujú.. pretože vo vašej predstave je už rodina ako domček z karát.. a namiesto toho aby ste sa zamerali na skutočné problémy ktoré treba kritizovať, ako sexualizácia médií, sa tu navážaš do toho že niekto povie že cirkev nemá vo všetkom pravdu.. nuž nemá..
a spoločnosť bohužial netvoria len veriaci ľudia, a nielen veriaci ľudia obhajuju rodinu..
 

....prepáč!!!

...ale tá mája reakcia nebola na tento splaškový blog pani Pietruchovej plný nezmyslov ale na tvoju reakciu na preddiskutérra, a napísal som len jednu vetu. Z definície slova demogogia vychádza, že neskutočne domagogický je blog pani Pietruchovej! Aj za socializmu to bolo podobné....podobná nenávistná propaganda voči veriacim, to teraz neadresujem tebe ale pani Pietruchovej. Paradoxne vtedy to bolo v mene robotníckej triedy a teraz sa zase pripomína to, že vo vláde predsa nie je KDH ale sociálnodemokratická vláda.
 

zhodneme sa že sa nezhodneme..

lenže ja som hovoril o tom čo pani Prietruchová.. napísal is jednu vetu ktorá však v sebe mala dosť vela. Ja sa stebou nebudem hádať čo ti pripadá demagogické, môžu ju používať obe znepriatelené stranym ale v tomto prípade.. aj keď to už zopakujem asi 5ty krát.. sa mi nejdnoducho nepáči keď napíšem, že cirkev robí v niektorých veciach chyby, mi tu mudrlanti hneď zareagujú že spochybňujem partnerstvo na celý život.. ja sa o tom s tebou asi ozaj nebudem baviť prepáč.. nevieš odkial vietor fúka..
o tom svedčí aj to že tu vyťahuješ komunizmus.. nielen že tento blog na ktorý reaguješ hovorí o situácií v chorvátsku teda nie u nás. To že niekto povie slobodnú kritiku na blogu nieje nenávistná propaganda, o tom je demokracia ale to je absolútny offtopic..
 

OK

...cirkev robí v niektorých veciach chyby...súhlas!!! Kto chyby nerobí? Ja ich poznám možno viac ako ty, z vnútra!!! Len pre mňa nikdy nebola cirkev len hierarchia, klérus a jej súčasťou sú aj jej ľudia aj keď s chybami! Prepáč, ale jej blog je nenávistný!!! V tomto prípade musím povedať, že na strane cirkvi sú aj rodinne založený ľudia, ktorí cirkev vôbec nemusia!!! Minule, jedan známy, ktorý sa hrdí tým, že je ateista sa pridal ku kritike katolíckej cirkvi ohľadne ideologie rodovej rovnosti, napísal: "Pred mesiacom by som nepovedal, že dám cirkvi v niečom za pravdu...!" Pani Pietruchová síce striela svoje patrony na kritiku cirkvi v Chorvátsku, ale je jasné že téma je aktuálne hlavne teraz na Slovensku!!! Vraj cirkev chorvátsku demagógiou zmanipulovala veriacich aby hlasovali tak ako hlasovali. To je tak úbohý argument!!! Inštítút referenda je v krajinách, tak slabo využívaní, ľudia sú ľahostajní a tu na veľké prekvapenie sa zorganizovali aby odmietli to čo nechcú pre svoje deti!!! Povedať, že to cirkev ľudí zmanipulovala v Chorvátsku??? Možno keby išlo o Poľsko!!!! Ale čo sa týka CHorvátska nie, to je čistá DEMAGÓGIA, a radšej použijem iné slovo KLAMSTVO!!!
 

....opravujem!!!

v referende ešte nehlasovali, ale podarilo sa im zozbierať viac než 730 tisíc podpisov na vypísanie referenda, a referendum bude budúci rok!!! Aby som bol presný :-).
 

myslím že o tomto ..

sa môžeme hádať donekonečna..
tak v prvom rade nemyslím si že tento blog je nenávistný.. v tomto prípade sa odvoláva na množstvo zdrojov a nikomu nebudem do hlavy vtĺkať niečo čomu neverí, alebo veriť nechce.. ale minimálne môžeš ťažko označiť blog s faktickými zdrojmi za nenávistný.. a stojím si za tým že je to práve častokrát cirkev, ktorá takéto vydáva vyhlásenia bez opodstatnenia.. akokeby to že oni hovoria pravdu je samozrejmé, ale u iných nám žiadne zdroje niesú dobré, aby sme označili ich argumenty za relevantné..
ako hovorím ver si čomu chceš.. ale to že tento blog oponuje cirkvi nemôžeš hneď vydávať za hate..
Aby som sa vrátil k článku.. vôbec to nieje úbohý argument.. ešte aj sám spomínaš krajinu ako polsko ( ostakých ako rusko ani nohovorím). Tieto krajiny jasne dokazujú že cirkev dokáže mať obrovký vplyv na mierotvornosť národa.. pritom dokáže schvaľovať totálne absurdné veci.. už aj zo slovenska máme tak strašne veľa prípadov kedy cirkev fanatizovala a totálne preháňala len preto aby veriacim vsugerovala, že táto problematika je ich največším problémom a treba ju zakázať.. ak to nevidíš, ja sa s tebou hádať nebudem..
doteraz sa mi v mysli vynárajú aktivity niektorých kresťanských spoločenstiev ako rozposielali emaily veriacim aby sa pri sčítaní obyvatelstva neriznávali ku kresťanskému vierovyznaniu lebo budú sledovaný, alebo všeobecnú propagandu ktorá sa strhla zo strany cirkvi ale aj týchto spoločenstiev pred prvým slovenkým gay prajdom.. dokonca sa aktivizovali davy kresťanov, ktorí chceli všetky tie obscénnosti, masové súlože v bratislavských fontánach fotiť a posielať kadetade po ministerstvách.. pritom sa jednalo o pochod civilne oblečených ľudí.
Alebo tohtoročné prípady kedy cirkev kritizovala výstavu Human Body, čo je už totálne nepochopitlený krok v mojich očiach. Pritom vyťahovali totálne vymyslené nepodložené argumenty ako najsvetejšiu pravdu.. len preto že sa im nepáčil pohľad na ľudské telo ako objekt vedy.. čo to o nich podľa teba vypovedá?
Neviem sa ti ani vlastne vyjadriť k tomu čo hovoríš o sexuálnej výchove v Chorvátsku. Ja tam naopak vidím zjavný vplyv cirkvi.. veď už len keď sa pozriem ako ju cirkev prezentuje.. prepáč to je demagógia podľa mňa..
Napríklad tento rok kresťanské spoločnosti kritizovali združenie odyseus, ktoré robí osvetu v oblasti sexu a drog.. na tej kritike by nebolo nič zvláštne, nebyť toho že celá bola založená na tom že aktivity, ktoré táto organizácia vykonáva pre dospievajúcich a mladých dospelých, boli prezentované akože "malým deťom rozdávajú kondómy".. to podla teba neni klamstvo?
 

...nemám záujem sa hádať!

...ja sa ti snažím len argumentovať!!! Stále hovoríš, že cirkev a kresťanské spoločnestvá sú proti tomu a onomu!!! Ale veď to vôbec nie je pravda!!! Z dúhového pochodu sa dvíhajú žalúdky aj ľuďom, ktorí s cirkvou nemajú nič spoločné!!!! Tak isto aj sexuálnu výchovu a choré názory odmietajú nie len nabožensky založený ľudia!!! Preceňuješ vplyv cirkvi, pani Pietruchovú naštval iný jav a to ten, že napriek tomu, že cirkev nemá taký vplyv ako mala sa k jej odporu voči napríklad zavádzaniu ideologie rodovej rovnosti prídávjú aj neveriaci a tí čo cirkev moc nemusia, hoci možno veriaci sú, veď podľa posledné sčítania obyvateľstva sa k veriacim kresťanom hlási okolo 70% slovákov!!! ...výstava HUMEN BODY bola kontraverná z viacero dôvodov. Proti sa nevyslovili len cirkev ale ale aj občianskí aktivisti, je tam aj podozrenie, že sú to telá čInskych disidentov...!!! Už mám pocit, že stanovisko cirkvi a kresťanských spoločenstiev k akéjkoľvek spoločenskej problematike ťa dráždi!!!! To tu už platilo, že máme držať h*** a krok!!! ...máš pravdu zhodneme sa, že sa nezhodneme!!!
 

 

Lenže ono je to pravda.. cirkev je proti tomu a tomu.. menovite keď sa pozrieme na témy, ktore sme spomenuli.. homosexualita ako téma číslo jedna, pritom totálne menšinová záložitosť.. toto nieje téma ktorá by mala relevantný dopad na rodinu. Ďalej sexuálna výchova, alebo akákolvek osveta v oblasti sexu.. pokial sa nejedná o ten manželský.
Ja sa ozaj hádať nebudem.. mne nevadí cirkevný pohľad na niektoré záležitosti.. ale nerozumiem, prečo ho tak strašne radikalizujú. O to ide.. mne netrápi ich názor.. šak to je v poriadku že ho majú, ale tomu akým radikálnym spôsobom ho presadzujú.. všetko najlepšie zakázať, o niektorých veciach nehovoriť vôbec, o tých dobrých samozrejme áno ale o chybách nie.. všetci poslúchajte čo vám hovoríme a budete spasení. A nie že prektizujúcim kresťanom.. všetkým šak prečo by nás malo trápiť že tu máme akú takú demokraciu. Prepáč.. ja niesom ovca.. cirkev proste neni nič premňa.. to je celé..
AKo hovorím to že niekto cirkev kritizuje neznamená socializmus. To skôr cirkev si ani neváži slobodu, ktorú u nás má a pri každej kritike sa rúca. Prepáč ale ak by neexistovala kritika neexistovala by ani objektivita.
 

 

suhlasim s vami s tou vyhradou, ze tato vzorka nie je reprezentativna vzorka slovenskych krestanov. poznam ich mnoho a nad takymito bludami tiez len krutia hlavou
 
Hodnoť

SUHLAS

V plnej miere sa stotoznujem so znenim clanku a nesmierne ma tesi, ze sa stale najdu ludia respektujuci humanizmus a slobodu (nepliest s anrachiou) s dostatkom pochopenia aj voci mensinovym skupinam, ktori sa neboja vzopriet silnym nazorom zalozenych len na iracionalnych dogmach a stredovekom pohlade na to, co nazyvame "normalne a spravne". Pochod za zivot a podobne svojou podstatou "chore" aktivity iduce voci slobode jednotlivca nikdy neuspeju pokial bude v spolocnosti existovat skupina "strazcov" so zdravym rozumom, ktori vedia argumentovat, rozmyslat a neboja sa vyjadrit svoj nazor - aj ked obcas nepopularny. Cirkev a zastancovia "tradicnych hodnot" potrebuju prejst transformaciou, ktora sa nepochybne prirodzene dostavi.
 

Suhlas s CIM ????

Ved piste konecne KONKRETNE VY liberali co schvalujete a navrchujete aby sa ucilo na skolach ???..... ake veci piste KONKRETNE ....som zvedavy a cakam
 

<< < ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... > >>

Najčítanejšie


 1. Karol Labaš: S čím sa Richard Raši verejne nechváli 525
 2. Michal Šimečka: Dohoda s Čínou, o ktorej sa takmer nehovorí 111
 3. Maroš Chmúrny: Vydierač a nové sako pre Pellegriniho 85
 4. Marek Zajac: Prečo sa mnohým ľuďom nedarí nájsť si vhodného partnera 82
 5. Jozef Legény: Umierať a dať sa šklbať v Revúcej 79
 6. Martin Greguš: Rekapitulácia celoplošného skríningu. Ste spokojný s jeho priebehom? Plusy a Mínusy 59
 7. Inštitút strategických politík : Roztržka o hranice medzi Sudánom a Etiópiou eskaluje aj napriek prebiehajúcim rokovaniam 57
 8. Gabriela Uhlarova: Ak máš taký dar, máš to robiť zadarmo 43
 9. Michal Porubän: Senzácia : O poslanca Ľuboša Blahu prejavil záujem Oxford,Harvard a aj Princeton ! 42
 10. Martin Droppa: Nech Žije Modrý Pondelok! Hurááá!!! 39

Rebríčky článkov


 1. Jozef Legény: Umierať a dať sa šklbať v Revúcej
 2. Jaroslav Polaček: Napriek korone predkladáme ambiciózny a transparentný rozpočet
 3. Peter Biščo: Fico mení vozový park...
 4. Emma Chládecká: Evanjelium v skratke
 5. Marta Medzihradská: Banskobystrický kultúrny bod zlomu
 6. Andrej Hossa: Ako ušetriť pri výbere podlahy?
 7. Martin Konečný: Zlozvyky, zvyky a rutina (I.)
 8. Ivan Čarnogurský: STARÉ SLOVENSKO A NOVÝ PREZIDENT USA
 9. Andrej Hossa: Ako vylepšiť interiér vášho automobilu?
 10. Miriam Studeničová: Znepokojujúce výskumy Benjamina Lieberta


Už ste čítali?