Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Juvenilná justícia: demagógia (nielen) v Markíze (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... > >>

Hodnoť

 

zjavne ruského nábožensko-putinovského propagandistického - zdroja

putin a jeho tiem nema ine starosti, ako pisat taketo sprostosti. netrpite nahodou bludnymi prestavami?
 

To nebudú bludné predstavy,

skôr snaha o "korektnosť". Napísať "židoboľševického" sa už nenosí.
 

 

tvrdim, ze to pisal Putin? Je ale zjavne, ze to cele vzniklo aj ako propaganda kvoli sporu Ruska a USA k medzinarodnym adopciam. Jasne, ze vo videu sa nikde nespominaju katastrofalne podmienky v ruskych detsych domovoch, nasilie na detoch atd.
 

 

tvrdim, ze to pisal putin? mam tomu rozumiet tak, ze "nabozensko - putinovsky propagandisticky zdroj" nema nic spolocne s putinom? nuz potom sa s kludom moze volat "pietruchovsko propagandisticky", vsak s vami tiez nic nema spolocne.
nemam iluzie o ruskych detskych domovoch a perspektive ich chovancov, ale je aj jasne, ze tyranie dietata ruskeho povodu bolo americkymi sudmi uz viackrat posudzovane velmi benevolentne
 

 

Ak budem propagovať Putina, robí to zo mna Putina?
Ak budem propagovať Pietruchovú, urobí to zo mňa Pietruchovú?

Ak niekto propaguje Putina, tak to neznamená, že je to Putin. Propagáciu osoby A robí spravidla vždy osoba B. Pričom osoba A na tom nemusí mať ani záujem, nemusí sa na tom podieľať, dokonca môže byť aj proti.
 

 

jeden asi ťažko vyhovie. ak je rozsudok benevolentný k týraniu, tak je chyba že bol benevolenntý. ak je prísny, tak je zase chyba že bol prísny, však?
 
Hodnoť

zhltnu tvoje somariny

zhltnu aj somariny inych. tento narode je proste slabopduchy a lahko manipulovatelny.
 

...

napriklad aj tymto prispevkom v blogu...
 
Hodnoť

Vazena pani,

ocividne ste sa touto temou zaoberala len pocas relacie v TV Mark a ocividne ste si na internete nestudovala pribehy roznych ludi, lebo tych je daleko viac ako nejaka ruska rodina alebo Boorova. Takze Vy si tu akurat tak prihrievate svoju polievocku a to je vsetko a ani neviete o com to tu vlastne tocite draha moja.

1. vysvetlite mi, ako je mozne, ze o odobratiach v UK rozhoduju TAJNE(!) sudy, kde nema pristup verejnost ?
2. vysvetlite mi, preco maju postihnuti rodicia ZAKAZ o tomto informovat kohokolvek, toboz media ?
3. vysvetlite mi, preco ked tyram svoje dieta nezoberu MNA ako tyrana do basy ale zoberu dieta ? (aj keby sa on mal kto postarat - mama, stari rodicia)

Vy totiz draha pani nemate ani sajn o akom zverstve tu sirite svoje 5 minutove znalosti !
 

 

keby si to este dolozil niecim ako to sprravila draha pani, to by bolo fajn. takto len skriekas do vetra. uved zdroje, odkial cerpas tie mudrosti.

Minimalne bod 2 je hlupost lebo vzdy ked rimanom alebo aj bielym rodicom v UK, slovenskeho povodu, odoberu dieta, pise o tom snad aj casopis rybarstvo a polovnictvo.
 

Fakty ?

Nech sa paci:
http://www.youtube.com/watch?v...

A dufam, ze nepatris medzi ludi, ktori budu bez ohladu na dokazy stale tvrdit svoje a uznas, ze na tom nieco je...
 

 

Bod č.3 je velmi trefný. Píše sa o týraní a tyran zostáva nepotrestaný, týranie nedokázané. Pri niekom z príbuznych či známych, ktorých dieťa pozná, bude hádam menej stresované ako úplne izolované u cudzích ľudí. Ochrana týraných detí je vážna vec, len aby sa byrokratickým systémom jedno týranie nenahrádzalo druhým. Psychická trýzeň býva horšia ako fyzická.
 

 

to naozaj len v rkc maju patent na pravdu a je im jasne vsetko lebo dogmy nepustia?

pri tyranych detoch ide tvrdenie proti tvrdeniu.

postav sa do ulohy ze ty (a nie boh) mas prijat pravidla,
na zamedzenie (realne existujuceho) tyrania a zneuzivania deti (kludne mozes ist dalej, domaceho fyzickeho a psychickeho nasilia...) kde zvycajne mas len tvrdenie proti tvrdeniu, a obet zvycajne v postaveni z ktoreho sa nevie dostat lebo je zavisla na tryznitelovi.

a teraz bude mudry. Alebo dostanem odpoved, ze 'vychovna facka este nikomu neuskodila'?
a to co nevidime sa nas netyka, ved staci ist v nedelu do kostola?

toto slovensko s tymto pristupom si nic lepsie nez ma teraz nezasluzi.
 

 

mark008, nedebatujeme tu o Bohu, ale o deťoch. Žijúcich a cítiacich, existujúcich deťoch. Boha nechajme stranou, už keď sa sám o tie deti nestará. Berme túto diskusiu vážne. Veľakrát dieťa to, čo my vnímame ako jeho týranie, tak nevníma, ak keď to jeho správanie aj v dospelosti poznačí. Dieťa sa chúli ku tomu, koho pozná. Aj keď ho to bolí, cíti "istotu" Preto zostávame zarazení, že dieťa "uteká" z lepšieho do svojho známeho prostredia, kde mu bolo ublížované.Uteká aj k matke, ktorá ho týra. Diskusia by sa mala viesť o všetkom pre aj proti. Ja mám osobnú skúsenosť s vystrašeným dieťaťom, ktorého rodičia holdovali alkoholu a vtedy nebrali ohľad na nič, mlátili sa navzájom a dieťa sa na to dívalo. Tiež istá forma týrania, aj keď jeho nebili. To chlapča, sotva 7 ročné zazvonilo u nás v noci o jednej, s tým, že " mama bije otca" Otec bol invalid, bez jednej dolnej končatiny. Bolo mi to strašne nepríjemné, ale zavolala som na nich políciu. Chlapča nechala u seba. Policajti aj keď neradi, ale to vystrašené dieťa nechali u nás, cudzích ľudí, ktoré ono ale poznalo. Na druhý deň som ho odovzdala jeho babičke. Rodičia sa rozviedli a o chlaca sa začal starať otec. Keď v rodine prestal úradovať alkohol, tak bol dobrým otcom. Museli si vybrať, alkohol, alebo dieťa. Preto by som hľadala pomoc najprv v najbližšej rodine a nerešpektovala by som žiadnu " ochranu súkromia" rodiny, ako píše iný diskutér. Rodičia " poškodenie " mena prežijú, ale dieťa, ak je mu naozaj ubližované, to môže nezvratne poznačiť. Máme zákony na ochranu dieťaťa aj teraz, len by sa mali aj dodržiavať a hlavne, by sme ako verejnosť nemali byť ľahostajní k tomu, čo sa deje v našom okolí. Ak sa jedná o ohrozené dieťa, neplatí žiadne " nehas čo Ťa nepáli" Mňa zarazilo to, že ten chlapček zvonil o jednej v noci pred nami ešte u ďalších šiestich dverí. Nikde mu neotvorili. Nespali, pretože na druhý deň bol plný panelák reči ako "niekto" na susedov zavolal políciu. Pritom všetci vedeli kto, vedeli to vlastne aj tí dvaja čo sa bili. Nebolo mi to príjemné,cítila som tie pohľady, ale ... neubudlo zo mňa. Ak by boli indície, že nejaké dieťa je týrané, tak sa musí riešiť aj týrateľ. Majú pravdu tí, čo píšu, že dieťa má byť promtne izolované, ale nemôže byť " posúvané" ako krabica hneď k nejakým pestúnom a pritom sa nerieši či naozaj bolo týrané a akože týrateľ - rodič si behá po slobode, nerieši sa jeho konanie.
A výchovná facka ? Existuje taká? Myslím, že áno. Ja som svoje deti capala za neposlušnosť po zadku. Dve tri capnutia, neboli bolestivé. Keď bol starší syn v puberte, veruže hrozila aj tá výchovná facka. Nepadla síce, ale veľa nechýbalo. Už bol ten môj výrastok príliš vysoký. Musela by som si k tomu potrestaniu vziať stoličku. Už sú to dospelí muži, verím, že dobre vychovaní a druhých týrať nebudú, aj keď mojím vnúčatám možno tiež po tom zadku capnú. Ja budem tá, čo tie " výchovné boľačky " pofúka.
 

 

Kebyže si dáš aspoň minimálnu námahu si na tieto otázky nájsť odpoveď, tak tu nevyzeráš ako kus blbca.

1. Volá sa to ochrana súkromia a osobných informácií. U detí je to obzvlásť sprísnené, štátne orgány nemôžu pokytovať informácie o prípadoch detí bez ohľadu na to, aký je charakter súdu. /povedzme, máš dieťa, to dieťa spácha trestný čin, chcel by si, aby o tom informovali štátne orgány médiá a každý človek v krajine vedel, že práve tvoje dieťa spáchalo trestný čin? Treba sa na to pozrieť z viacerých uhlov/
2. Takýto zákaz nemajú. Klameš.
3. Volá sa to prezumpcia neviny. Nikto ťa nemôže dať do basy bez súdneho rozhodnutia, aj na predbežnú väzbu musí byť rozhodnutie súdu. A keďže takéto rozhodnutia sa nedajú získať zrovna za pár hodín, musí existovať mechanizmus, ktorý dokáže okamžite zabrániť páchaniu trestnej činnosti. Dieťa teda odoberú z rodiny. Vedie sa vyšetrovanie. Pokiaľ nie je jasný páchateľ, nie je možné teda dieťa dať do opatere iným členom rodiny, lebo aj oni môžu byť podozriví z konkrétneho činu, alebo so spolupáchateľstva.

Vy by ste si namiesto pekných videií na youtube mohli kde tu pozrieť aj zákony a fakty.
 

 

"2. Takýto zákaz nemajú. Klameš. " - to snáď nemyslíš vážne? Pozri si túto diskusiu: http://www.sme.sk/diskusie/217... - halvne príspevky používateľa seth82, ten ti potvrdí, že o tom nemôžu rozprávať (pre ochranu detí). Boorová o tom rozprávala, ale tým de facto porušila zákon. Tu sa dostávame do kolízie s pojmom prezumpcia neviny. Ak by to naozaj tak vo VB platilo, tak malo by byť na rodičovi či bude prípad medializovať, lebo on je stále zodpovedný za dieťa, ale vo VB, aj keď si iba podozrivý, de facto už strácaš akékoľvek práva na dieťa. Rozumiem ak si rodičia neželajú medializáciu v prípade že je ich dieťa znásilnené, lebo tým chcú chrániť svoje dieťa, ale v týchto prípadoch...
 

 

Nauč sa jednu základú vec. Ľudia nie vždy hovoria pravdu. Diskusia na sme nie je dôkaz a ani argument. To čo hovorí seth82 môžu byť neoverené fakty, výmysly a úplné hlúposti. Faktom je, že takýto zákon sa netýka vôbec rodičov. Stačí si namiesto diskusií na sme prečítať niečo relevantné.
 

 

V tej diskusii je odkaz na nejakú práručku pre ľudí, ktorí sa chcú obhajovať na súde sami a naozaj je tam niečo také, že sa takéto prípady nesmú medializovať. Navyše tvrdí to aj John Hemming, britský poslance, Christopher Brooker-novinár a ďalší, ty si prakticky prvý človek, ktorý mi tvrdí opak.
 

 

ze nemaju, hahaha - ty budes druha pietruchova - vsade bola, vsetko vie - len skoda ze hlava prazdna - v pripade boorova npriklad sud vyhlasil absolutne embargo na akekolvek informacie - pod hrozbou sankcii....
btw nemas to nejake popletene v makovici? takze na odobratie dietata dokazy netreba, na potrestanie tyrana ano?
a len tak mimochodom - vysetrovacia väzba ti nieco hovori? zjavne nie. a zdravy rozum tiez nie.....
 

zakaz informovat je pravdivy

Pozrite si trochu inojazycne texty, je pravda, ze rodicia v krajine, kde im odnali dieta nemaju pravo o tom informovat media ani nikoho ineho - vola sa to gagging order.
Pre frankofonnych: http://www.rtbf.be/info/emissi...
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... > >>

Najčítanejšie


 1. Eva Bacigalová: Do roka a do dňa (1. časť) 2 585
 2. Jaroslav Mottl: Denník koviďáka 2020 1 018
 3. Matúš Lazúr: Naozaj musíme očkovať náhodných okoloidúcich aby sme vakcínu nevyhodili ? 749
 4. Peter Pollák: Nedám sa zaočkovať! Toto sú dôvody 702
 5. Vladimír Zervan: Korona naša každodenná, strať sa hneď a neuveď nás do omylu ale zbav nás hlúposti ... 674
 6. Martin Majzlan: Stretnutie s kmeňom Himba 634
 7. Rudolf Pado: Róm dostal pokutu, no a? 595
 8. Lucia Livschitz Kollárová: Moji zaočkovaní svokrovci, suseda bojujúca o život a môj mŕtvy otec 581
 9. Ladislav Piršel: Ako by to vyzeralo, keby malo Mongolsko I. Matoviča? 577
 10. Roman Janciga: Veda ako nástroj politiky - celoplošné testovanie? 554

Rebríčky článkov


 1. Miroslav Binčík: Mrhanie zdrojmi, pohŕdanie silami. A kde je perspektíva?
 2. Veronika Svabyova: Radostná DSS
 3. Veronika Svabyova: Súrodenci
 4. Silvia Smolková: “Mŕtvy mafoš je dobrý mafoš. Zachvíľu budú všetci dobrí."
 5. Ján Škerko: Moje spomienky na Dunaj v Bratislave
 6. Lukáš Baloga: Odložené dlhy by mohli spôsobiť ďalšiu finančnú krízu
 7. Roman Hutira: Štúdium v Čechách, narýchlo podaný Brufén boľačkám slovenského študenta.
 8. Martin Konečný: Kompromis náš každodenný
 9. Jozef Legény: Zomrieť na Matoviča - najpravdepodobnejšia príčina smrti 2 368 občanov navyše v roku 2020
 10. Olívia Lacenová: Ekonomika eurozóny sa zrejme opäť rúti do recesie


Už ste čítali?