Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Juvenilná justícia: demagógia (nielen) v Markíze (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Deti (ľudsky najcitlivejšia oblasť, ktorá dokáže človeka zdeptať a dostať do stavu beznádejnosti = je ľahko manipulovateľný a ovládateľný) a ekonomická závislosť (existenčné ekonomické problémy) sú na to veľmi účinné nástroje ... (korporátneho fašizmu s vládnucou oligarchiou). Stačí otvoriť oči a človek to vidí denne, na každom kroku okolo seba. :-( (PiJano! 1/3)
Aqua Viva
<< < ... 14 15 16 17 18 19 20 21

 

ale človek bez rodiny je sám , je ľahko ovládnutelný a preto ideálna ovca, o to im ide , čo asi myslel Svätopluk tými prútmi. ? .....presne to chcú rozbiť rodinu
 
Hodnoť

státem placená pěstounka ubila k smrti

Dvouletá Alexandria Hillová byla začátkem srpna převezena s vážnými poraněními hlavy do nemocnice, kde později na následky zranění zemřela. Ukázalo se, že za její smrt je přímo zodpovědná pěstounka, které bylo děvče v americkém Texasu přiděleno do opatrovnictví.
Dítě nejevilo žádné známky zanedbání a nebylo prokázáno jakékoli poškození.
Přesto jim byla dcera úředníky sociální péče odebrána a následně svěřena do péče profesionální (tedy vyškolené a zkušené) pěstounce. Jedním z dalších absurdních argumentů bylo, že rodiče dávali dceru na hlídání babičce, čímž se údajně prokázalo, že sami rodičovskou péči nezvládají.
Ve skutečnosti měli oba rodiče od počátku pocit, že sama pěstounka svou práci nezvládá. Otec pár dní před dívčinou smrtí dokonce upozorňoval příslušné úřady, že Alexandria má modřiny po celém těle a vyslovil podezření, že je v pěstounské péči týrána.
Tento případ přitom není zdaleka ojedinělý – statistiky dokazují, že až 10x více dětí zemře v pěstounské péči než v péči biologických rodičů.
Soudní řízení v té době ještě nebylo u konce a rodiče dívenky žili v naději, že ji brzy získají zpět do vlastní péče. Nyní mohou pouze čekat, jak dopadne soud s pěstounkou obviněnou z vraždy. Ať už bude obžalovaná potrestána jakkoli, život dcery a důvěru ve státní instituce to zničeným rodičům stejně nikdy nevrátí.
 
Hodnoť

stačí vám zdravý rozum

Každému by mal stačiť zdravý rozum aby vedel čo je lepšie a čo horšie.
Z uvedeného článku mi stačí jeden údaj na to aby som poukázal ako sa veci majú:
Citujem:
"Pre ilustráciu: V roku 2012 bolo v SR spáchaných na deťoch a mládeži (do 18 rokov) 602 násilných tresných činov a 568 mravnostných. v 54 prípadoch bol páchateľom vlastný rodič."

Z uvedeného by malo byť každému jasné že vlastný rodič pácha na svojom dieťati najmenej škody. Z tohoto to vychádza na 10%.
Ja úplne jasné že vlastné dieťa si každý chráni. Sú ludia čo sú bezcharakterný, ale to že majú ubližovať svojej vlastnej krvi ich aspoň trochu brzdí. Naproti tomu je jasné že cudziemu dieťaťu ten istý človek ublíži oveľa viac. Riešením preto v žiadnom prípade nieje odoberať deti svojim rodičom, ale odhalovať skutočné náslile a to riešiť. V žiadnom prípade to ale nerieši odberanie detí rodičom. Lebo deti sa tak dostanú ešte do oveľa nebezpečnejšej situácie. Vec treba jednoznačne riešiť postihom rodiča a jeho potrestaním ale nie odobratím dieťaťa. A keď už by tobolo tak že tam dieťa nechce byť s tým rodičom, tak v tom prípade by sa dalo o niečom takom uvažovať. Ale z príkladov z cudziny vieme, že deti chcú byť so svojimi rodičmi, ako aj rodičia s nimi a napriek tomu im sú deti odoberané. Takže je jasné že tu niečo neni v poriadku. A takýchto príkladov zdokumentovaných je plný internet. Ak by chyba v systéme nebola, tak by sme takéto video na internete nenašli. A už poznáme aj prípady, že sa to stalo našim občanom v cudzine. A klamať že sa tak nedeje, tomu snáď už nikto neuverí. DObre vieme ako funguje birokracia a ako sa úradníci snažia zo všetkého vyťažiť, tak nech mi tu nikto nehovorí, že niekomu záleží na osude dieťaťa. V prvom rade ide všetkým tým dobročinným organizáciam o finančný prospech o ľahko zarobené peniažky bez potreby stáť za pásom.
 

K+

Plný súhlas.

--------
" ... Ale z príkladov z cudziny vieme, že deti chcú byť so svojimi rodičmi, ako aj rodičia s nimi a napriek tomu im sú deti odoberané. Takže je jasné že tu niečo neni v poriadku. A takýchto príkladov zdokumentovaných je plný internet. Ak by chyba v systéme nebola, tak by sme takéto video na internete nenašli. A už poznáme aj prípady, že sa to stalo našim občanom v cudzine. A klamať že sa tak nedeje, tomu snáď už nikto neuverí."
------

(PiJano! 1/3)
 
Hodnoť

Co hovorite na toto pi Pietruchova?

chcete povedat ze s tym suhlasite?
http://tvnoviny.sk/sekcia/spor...
ze toto sa ma zavadzat u nas ?

Chapem vase obavy co sa moze stat ked socialka v odovodnenych pripadoch nebude konat. Ale preco to chcem nahradit este vacsou zvratenostou? Ved odoberanie deti politicky nepohodlnym rodicom robili komunisti takmer od zaciatku svojej existencie v Rusku
A vo Francuzku svojho casu tiez zaznievali nazory ze deti ma vychovavat stat a nie rodicia (tusim jean jacques rousseau)
Samozrejme je mozne ze v Anglicku je za tym nejaka mafia ktora odobera deti a len zneuzivaju system ktory je inak dobry. A podla toho kto narazi na akych ldui tak ma potom rozdielne dojmy zo socialky. To by vysvetlovalo rozporne nazory z Anglicka, kde niektori Slovaci obhajuju tamojsiu socialku a niektori sa stazuju na ich zneuzivanie postavenia verejneho cinitela

takze prihovaram sa za to aby socialka sice mohla konat ale aby bola pod maximalnou verejnou kontrolou a aby bolo zabranene moznostiam zneuzivania jej ulohy.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

delle sottrazioni di minori in Slovacchi

Genitori italiani creano associazione a difesa delle sottrazioni di minori in Slovacchia
È stata costituita l’associazione per la tutela dei diritti dei bambini italiani vittime di sottrazione internazionale ed illegalmente trattenuti in Slovacchia. In tale Paese, per il “rimpatrio immediato” dei minori, sono necessari molti anni di estenuanti iter processuali, persino per la semplice esecuzione di sentenze, definitive ed immediatamente esecutive, emesse da un tribunale europeo. Ciò contrasta fortemente con i tempi di gran lunga più brevi (sei settimane) previsti dalle convenzioni e dalle leggi internazionali.
In particolare l’associazione si propone di:
• diffondere il più possibile, a scopo preventivo, la conoscenza del fenomeno della sottrazione internazionale dei minori, nonché degli strumenti operativi offerti dalla vigente legislazione internazionale e nazionale a tutela dei genitori ed in generale dei parenti (nonni, zii, cugini, ecc.) dei bambini nati da unioni miste (in particolare italo-slovacche);
• elaborare ed aggiornare, in sintonia con le norme comunitarie e nazionali vigenti, linee guida e manuali relativi alla tutela degli interessi e dei diritti dei bambini italiani sottratti, trasferiti e trattenuti illegalmente in Slovacchia ed in particolare giungere alla definizione di chiare modalità di esecuzione delle sentenze di rimpatrio;
• promuovere ed organizzare attività di ricerca, divulgazione, formazione ed informazione riguardanti la sottrazione internazionale dei minori;
• costituirsi parte civile nei procedimenti giudiziari che vedono coinvolti bambini italiani sottratti, trasferiti e trattenuti illegalmente in Slovacchia;
• garantire adeguata rappresentatività alle istanze di tutti quei soggetti, singoli o associati, che perseguono finalità coincidenti con gli scopi suddetti.
In ambito UE la Slovacchia ha fatto registrare nel 2012 il maggior numero di sottrazioni internazionali di minori italiani (il 15% del totale), con 13 casi trattati dal Ministero degli Affari Esteri (di cui 4 nuovi). Si tratta di genitori di nazionalità slovacca che hanno sottratto i figli nati dall’unione con un italiano, trasferendoli poi illegalmente dall’Italia nel loro Paese di origine.
I casi di sottrazione internazionale di minori italiani trattati nello scorso anno dalla Farnesina sono stati ben 286, dei quali 87 hanno riguardato il trasferimento illegale dei bambini in uno dei Paesi membri dell’Unione Europea.
Il fenomeno rappresenta il rovescio della medaglia di quell’internazionalizzazione, abolizione delle frontiere e processi di modernizzazione che avrebbero dovuto portare alla creazione di un vero spazio unico europeo in cui attuare il libero scambio delle merci e la circolazione delle persone. A garanzia di tutto ciò vennero stipulati trattati, convenzioni, leggi e procedure comuni in grado di tutelare in egual misura tutti i cittadini europei. Purtroppo questi necessari strumenti di garanzia vengono in alcuni paesi bloccati da farraginosi e polverosi ingranaggi burocratici del tutto inadeguati a soddisfare i bisogni di una moderna società 2.0.
Nonostante la Slovacchia faccia parte ormai dal 2004 dell’Unione Europea, ed abbia firmato tutte le convenzioni internazionali contro la sottrazione internazionale di minori, non rispetta quasi mai gli impegni assunti. Ciò soprattutto in termini di rapidità dell’esecuzione dei provvedimenti di rimpatrio dei minori sottratti, che qui avviene “normalmente” solo dopo molti anni dal rapimento.
http://www.buongiornoslovacchi...
 
Hodnoť

slobodomurarska agenda....

4. Protokol

1) Zvláštní pozornost nyní věnujme poslední fázi likvidace rodiny jako takové. Jakkoliv se to může zdát nelidské, pro plné dosažení našich cílů je nutné využít děti jako poslední smysl rodinné pospolitosti. Není důvod k falešnému moralizování, protože převýchova populace je přímo závislá na tom, jak budeme zacházet s ještě nedospělou generací.
2) Není třeba připomínat, že dnešní rodiče ve stavu úpadku rodiny a honby za penězi poskytují dětem nedostačující, ne-li žádnou výchovu. Po pravdě není ani zřejmé, k jakému obrazu by je měli vychovávat. Vliv okolního prostředí má větší vliv na vývoj dětí, než vzor jejich vlastních rodičů, který zhusta plní spíše odstrašující funkci.
3) Je na místě zvažovat, jaké formy výchovy mládeže jsou do budoucna žádoucí. Jestliže eliminujeme význam genetických rodičů, musíme je nahradit něčím jiným, vhodnějším pro náš cíl.
4) Jsme svědky narůstajícího domácího násilí na dětech, dopadu nepřátelského domácího prostředí na jejich psychiku. Toho se budeme snažit využít.
5) Našim novým strategickým nástrojem je juvenilní justice. Jde o vyšší formu hájení práva dítěte, než dává opatrovnická justice. Jejím účelem je odejmout děti rodičům tam, kde pro to existuje vyšší zájem, než právo dítěte na své genetické rodiče.
6) Umožnili jsme uzákonit rodičovství gay a lesbických párů, uvolnili podmínky adopce v zájmu odstranění genderových stereotypů. To s sebou nutně přineslo potřebu omezit práva genetických rodičů ke svým dětem, aby byl zákon o rodině konsistentní. Nyní nám z právního hlediska již nic nebrání v tom, abychom odebírali děti genetickým rodičům, je-li k tomu důvod z hlediska ochrany dítěte před nevhodným zacházením. A vězte, že tam, kde dosud vládnou tradiční role otce a matky ve vztahu k jejich dětem, není těžké takový důvod nalézt. Zcela postačí tvrdost otce či přehnaná starostlivost matky.
7) K uplatnění moci juvenilní justice poslouží nově zřízené linky důvěry, kam mohou děti zavolat, kdykoliv se jim nelíbí postup rodičů k nim samotným. Získáme tak rovněž nečekaně otevřený zdroj informací o životě lidu.
8) Máme k dispozici pokročilé technologie kontroly nad chováním populace. Využijeme jich, abychom poskytli juvenilní justici dostatek informací pro její činnost. Na stole jsou již návrhy zákonů, jimiž může juvenilní justice nařídit instalovat do domu rodičů kamery v případě, že existuje podezření na jejich přestupky proti zákonu na ochranu dítěte. Je jen otázka času, kdy se nám je podaří prosadit v parlamentech všech moderních států.
 
Hodnoť

Pietruchová je satan v ľudskej koži.

Chladná, rafinovaná, bez citu a bez chrbtovej kosti.
 
Hodnoť

Nazor.

Musim povedat, len jednu jedinu vec. V diskusii o juvenilnej justicii som prisiel na to, ako velmi je nebezpecna lobby RKC a ako velmi velmi nebezpecna je tato organizacia, ktora aj v dnesnom svete dokaze robit tento hon na carodejnice. Nevahaju vytahovat klamstva, akoze fakty, zavadzat ludi a co viac, strasit ich ... pretoze aj viera v boha je zalozena na strachu a straseni ludi. Ludia pod strachom su potom uz casto velmi lahko ovladatelni a smerovatelni tym "spravnym" RKC smerom. Cim dalej som viac a viac presvedceny, ze akakolvek viera v boha pod taktovkou nejakej organizacie je vylozene patologicka. A bojim sa ludi, ktori predkladaju svoje nazory zastepene nejakym religioznym pozadim ... pretoze normalna tym myslim racionalna diskusia s nimi automaticky odpada. Rad pouzijem slovo, ktore pouziva p. Piertuchova a tym slovom je DEMAGOGIA, ktoru siria tito ludia. Diskusia s nimi je len neustaly prisun blbosti, ktore treba neustale a v podstate polahky vyvracat no akykolvek dokaz je pre nich nic neznamenajuci a nadalej si melu svoje klamstva ... ta neustalost je proste vycerpavajuca, nezmyselna a preto diskusia mozna nie je. Treba len dufat, ze obycajni ludia so sedliackym rozumom este nie su uplne zblbnuti a vedia si urobit zdravy nazor.
 

Jeden príklad honu na čarodejnice

povedz a ešte otázka: Komu si vo svojom živote skutočne nezištne pomohol. Keď si nevieš úprimne spomenúť, zamysli sa nad svojim životom....

Keď ti zoberú deti bez príčiny a už nikdy nevrátia, že ťa nejaký dobrý sused nepravdivo osočí, potom neplač, toto si chcel, lebo toto sa ľuďom deje. Evidentné fakty človeka dobehnú, aj keď zatvára oči.
 
Hodnoť

Riešenie je oddeliť páchateľa

a nie zobrať dieťa. !!! Dnes sa to dá a ak sa to nerobí - nie je to chyba zákonov - ale aplikácie !!! Už dnešná prax je hnus. Už dnes sa kšeftuje. Deti u pestúnov sa každé dva roky musia premiestniť k iným a ak sa nenájde pestúnska rodina, musia sa povinne ponúknuť na adopciu do zahraničia, kde sa po nich zľahne zem. Ani náhodou sa nedovolí pestúnom u nás, ktorí si chcú deti po dvoch rokoch natrvalo adoptovať!!! Poznám konkrétny prípad. Jedno z detí po odobratí od pestúnov napriek ich snahe o adopciu zažilo traumu a prestalo hovoriť. Radšej sa s deťmi budú robiť kšefty. A ešte len potom s deťmi budú kšefty, keď budú mať sociálni pracovníci väčšiu moc.
Dieťa je u sociálnych pracovníkov už dnes na poslednom mieste a juventilná justícia ho ešte posunie o krok dozadu. Tfuj, tfuuuuuj
 
Hodnoť

no,

tu máme príklad z Chotvátska: hlavnespravy.sk/sokujuci-zvrat-v-pripade-kontroverznej-sexualnej-vycho vy-na-skolach-chorvati-dali-vsetkym-peknu-lekciu/106521/
 
Hodnoť

 

Takze vymysly? Aj tieto zdroje su podla vas pochybne?

http://www.justice.gov.sk/Stra...
http://www.lidovky.cz/pripadu-...

V Cesku je z toho teraz obrovsky medzinarodny skandal. Riesi to parlament, prezident, europoslanci. Je to vo vsetkych mediach.
 

<< < ... 14 15 16 17 18 19 20 21

Najčítanejšie


 1. Eva Bacigalová: Do roka a do dňa (1. časť) 2 725
 2. Jaroslav Mottl: Denník koviďáka 2020 1 113
 3. Matúš Lazúr: Naozaj musíme očkovať náhodných okoloidúcich aby sme vakcínu nevyhodili ? 769
 4. Peter Pollák: Nedám sa zaočkovať! Toto sú dôvody 726
 5. Vladimír Zervan: Korona naša každodenná, strať sa hneď a neuveď nás do omylu ale zbav nás hlúposti ... 688
 6. Martin Majzlan: Stretnutie s kmeňom Himba 676
 7. Tobias Valúch: Neschopnosť vlády dosiahla novej hranice, za ktorú by sa nemusela hanbiť ani Venezuela 670
 8. Andrea Vörösová: Chrípka do tváre... v kriminálnom štáte 638
 9. Rudolf Pado: Róm dostal pokutu, no a? 607
 10. Lucia Livschitz Kollárová: Moji zaočkovaní svokrovci, suseda bojujúca o život a môj mŕtvy otec 592

Rebríčky článkov


 1. Miroslav Binčík: Mrhanie zdrojmi, pohŕdanie silami. A kde je perspektíva?
 2. Veronika Svabyova: Radostná DSS
 3. Veronika Svabyova: Súrodenci
 4. Silvia Smolková: “Mŕtvy mafoš je dobrý mafoš. Zachvíľu budú všetci dobrí."
 5. Ján Škerko: Moje spomienky na Dunaj v Bratislave
 6. Lukáš Baloga: Odložené dlhy by mohli spôsobiť ďalšiu finančnú krízu
 7. Roman Hutira: Štúdium v Čechách, narýchlo podaný Brufén boľačkám slovenského študenta.
 8. Martin Konečný: Kompromis náš každodenný
 9. Jozef Legény: Zomrieť na Matoviča - najpravdepodobnejšia príčina smrti 2 368 občanov navyše v roku 2020
 10. Olívia Lacenová: Ekonomika eurozóny sa zrejme opäť rúti do recesie


Už ste čítali?