Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Satanisti v TV JOJ alebo snaha o cenzúru Facebooku? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Nie, nie je problém v akejsi recesii, byť je primitívna a urážajúca. Problém je, že človek platený z našich daní, ktorý má monitorovať ľudské práva, nevzniesol žiadnu spontánnu výhradu proti znevažovaniu náboženského cítenia kresťanov. Práve naopak, otvorene prejavuje(te) svoje sympatie s touto nepriamou diskrimináciou. Nevyslovil ani náznakom odmietnutie takého urážlivého konania. Keby predmetom takého zosmiešňovania bol islam, židia alebo Mohamed, onakvejšie by ste pískali. Za takéto profesionálne zlyhanie sa vo vyspelých štátoch odstupuje z verejných pozícií. Viac tu https://sites.google.com/site/...
UvazovateL
taketo veci urazaju iba
nezrele osobnost, ergo deti... dospejte uz konecne!
chronos
Neviem, čo je wtf. Radi by ste merali rôznymi metrami? Môžete, v inom krámku. Na tvrdení o počtoch obetí ateizmu nie je nič poburujúce ani zavádzajúce. To tvrdenie vyvracia tézu o nebetyčnej krvilačnosti kresťanstva a osvietenstve ateizmu. Dávate otázku (mne? sebe?), že kto to tvrdí (o počtoch obetí). Neviem, kedy ste sa narodili, zrejme včera ráno, tak preto nemáte prehľad. Nuž rád vám vysvetlím. Ateisti, tí militantní, protiboženci, vždy, keď príde na rad témakresťanstva, v jednej vete vychrstnú niečo o temnom stredoveku, indiánoch, inkvizícii,križiakoch...čím si ukoja svoj chtíž zneváženia názoru oponenta. Tých niekoľko tisíc obetí je pre nich neprekročiteľný strop ľudskej surovosti. Stačí si dať do vyhľadávača nadpisy článkov ako "Ešte veríš alebo už myslíš?" alebo "Zločiny organizovaného kresťanstva" a bypadnú vám desiatky stránok, kde sa tie texty opakujú spolu s konkrétnymi blogermi, ktorí TO tvrdia. Citujem: Cim to je, ze sa krestania furt staraju do toho, kto ma aky svetonazor? Ak sa zúčastňujete filozofických diskusií, musíte rátať aj s otázkami tohoto druhu. Prihlásenie sa k nejakej ideológii napovedá čosi o súbore hodnôt,ktoré vyznávate a od toho sa odvíja zmysluplná debata. Je bežné, že ľudia radi polemizujú a hľadajú odpovede. Je zvláštne, že slušne položená otázka, na ktorú nemusíte odpovedať, ak nechcete, Vás popudí a nahlas sa pozastavujete nad tým čo koho do toho... No snahám o zákaz krstu ateisti nadšene tlieskajú a tam už Vám neprekáža, že sa ktosi stará do svetonázoru iných. Ano, presne tak. Brvno vo Vašom oku je pre Vás len smietkom. Tie facebookové skupiny mi môžu byť ukradnuté. Problém, na ktorý som poukázal, je postoj pani vysokopostavenej štátnej úradníčky zodpovednej za oblasť diskriminácie (a rodovej rovnosti), ktorá s nadšením tlieska náboženskej diskriminácii. Je to profesionálne zlyhanie tejto dámy a neospravedlňuje ju ani zľahčujúce tvrdenie, že je to vyjadrenie na jej súkromnom blogu. Štátny úradník nemá právo na súkromie tohoto druhu. Pedofilné zločiny idú na vrub RKC a aj keď ich nepáchali organizovane na príkaz pápeža všetci kňazi, ale len ojedinelé výnimky so zväčša homosexuálnou orientáciou, tá zodpovednosť a vina na RKC je. Je to jeden uhol pohľadu - a tých rôznych uhlov môže byť mnoho. KKC nenariaďuje zneužívanie detí. Ateizmus implantovaný do ideológií tvorí koncepty práva, z ktorých už vyplývalo organizované a nariaďované vraždenie alebo takému konaniu dávalo filozofické zdôvodnenie - Konečné riešenie židovskej otázky, sociálny darwinizmus, diktatúra proletariátu a pod. Vaše tvrdenie po 100 000 obetiach pedofilných zločinov spáchaných katolíckymi kňazmi prosím doložiť zdrojom takého tvrdenia.
UvazovateL
<< < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > >>

Vazeny Pan Moralna Autorita

Zacnime odzadu, pretoze tak sa najrychlejsie dostaneme tam kde sme zacali. Pretoze to je to o co tu ide ...

"Vaše tvrdenie po 100 000 obetiach pedofilných zločinov spáchaných katolíckymi kňazmi prosím doložiť zdrojom takého tvrdenia."
A v ktorom ze to kraji sa tvrdenia zacinaju slovami "Ved to je ako ked, niekto zahlasi blabla ..."? Podsuvate mi nieco? Veta "ved to je ako ked niekto zahlasi ze jezis chodil po vode" predsa nie je tvrdenim, ze jezis chodil po vode. Precitajme si teda ten text este raz a mozno hned na druhy krat pochopime o co islo - poskytnut iny priklad (nepodlozeneho) tvrdenia, z ktoreho sugestivnej generalizacie sa potom autor vyvlieka recickami o vetnej skladbe. Tvrdenia, ktorym ak mozem parafrazovat vase vlastne slova "ilustrujete krvilačnosť ateistov a predkladáte čitateľom vtieravú myšlienku, že ateisti su krvilačný násilníci". Tvrdenia, ktore pod nalepkov "ateizmus" hadze do jednoho vreca slusnych ludi spolu so stalinistami, maoistami a ja neviem este akymi grazlami. To ako potom taketo vtierave myslienky na niektorych simpletonov ucinne zaberaju ilustrativne demonstroval autor prispevku o cosi vyssie, ktori pri slove ateizmus uz nedokaze nic ine iba spontanne asociovat lenina a (janeviemakych na marxismus konvertovanych ex katolickych klerofasistickych) kolektivizatorov z roku pana 1952 (ci ja neviem kedy) a proste si nie je schopny ani len predstavit, ze by ateista mohol byt aj slusny clovek.

Konecne comprende?

Ak chcete byt moralna autorita a kritizovat predkladanie vtieravych myslienok, tak v prvom rade by ste vy nemali zacinat s predkladanim nepodlozenych vtieravych myslienok. Ak si potrpite na dolozene tvrdenia, tak v prvom rade dolozte aj tie svoje. Pretoze inac tie vase tvrdenia nic nevyvracaju ani nepotvrdzuju a su len frazami. Taktiez, ak sa chcete prezentovat ako krestan, ktory je nad urovnou militantnych "bezboznikov", tak sa v prvom rade vyhybajte nepodlozenemu vychrstavaniu viet ako "Počet obetí ateizmu sa odhaduje na zhruba 100 miliónov" v ktorych ako zlocincov navyse nalepkujete aj slusnych ludi. Pretoze 100 milionov je setsakra vela a ak tvrdite, ze to je protivaha niekolko tisic, tak jedno aj druhe dolozte miesto povyseneho mudrovania o veku inych. Pretoze inac ste len internetovy hochstapler, ktory nevie ani len co to je wtf. wtf! Takisto a znova, ak chcete byt moralna autorita a apelovat na, citujem, "vytváranie atmosféry tolerancie" tak nestrkajte pod jednu nalepku zlocincov a slusnych ludi a vyhybajte sa nepodlozenym tvrdeniam o ideovo vyprahnutych ateistoch ktory nenavidia krestanov. Vy ateisticky analfabet! Hlavne ak ste schopny takych vzletnych viet ako "Ateizmus implantovaný do ideológií" a evidentne poznate rozdiel medzi ontologickymi postojmi a ideologiami. wow! Pretoze inac posobite dojmom, ze omielate frazy ale ze nebodaj vedome podsuvate myslienku, ze ateisti su automaticky zlocinci. Ak raz tvrdite, ze autori tych FB stranok, citujem, "podnecuju k nenávisti voči skupine obyvateľstva", tak tu teraz netvrdte, ze vam su ukradnuty, a radsej to niecim podlozte. Inac k nenavisti podnecujete vy.

"Ateizmus implantovaný do ideológií tvorí koncepty práva, z ktorých už vyplývalo organizované a nariaďované vraždenie alebo takému konaniu dávalo filozofické zdôvodnenie".
Este raz a ako pre male decko - To ze vam vyplyva koncept prava z biblie, este neznamena, ze vyplyva aj inym z toho, ze odmietaju existenciu boha. Preco by malo? Chce to vysvetlit, pretoze inac tu len zufalo projektujete svoje vlastne metody na inych. Dalej este, ze z toho, ze sa odmieta existencia boha, moze nariadovane
 

 

Dalej este, ze z toho, ze sa odmieta existencia boha, moze nariadovane vrazdenie vyplynut len idiotovi alebo ludskemu hovadu. Stalinisti su v tomto pripade tie *****

--------------------

ale ked ste sa uz raz tak pekne opytali - fakt je ze tych 100 000 som fakt niekde videl, dalsi fakt je ze autor svoj zdroj blizsie neuvadza a preto, znovu opakujem, to nie je ziadne tvrdenie z mojej strany. fakt je ale aj to, ze len za holandsko udavaju 10-20 000 za posledych 68 rokov.

100 000 tu http://www.independent.co.uk/v...

holansko tu - http://www.sme.sk/c/6184392/v-...
 

 

Ako ma dospiet, ked jeho najlepsi kamarat je imaginarny? :)
 

aj ja som mal

a tiez som dospel ;)
 

mylite sa

nepriama diskriminacia by bola, keby bolo nabozenske presvedcenie posudzovane inak ako vsetky ostatne dovody. Krestania nesmu byt zvyhodnovani ani znevyhodnovani, ak oni vyuzivaju slobodu slova casto aj extremnym slovnikom voci nazorovym oponentom, musia rovnako tolerovat slobodu slova opacnej nazorovej skupiny. Nikto nie je povinny vyhladat si tu recesisticku stranku, omylom na nu nikto nenatrafi.
 

 

Pani Oľga!
1/Citujem Vás: ...oni (kresťania) vyuzivaju slobodu slova casto aj extremnym slovnikom...
Používate princíp kolektívnej viny. To je absolútne neakceptovateľné. Pomenujte konkrétne osoby! Pomenujte konkrétne príklady! Sám za seba hovorím, že rovnako búšim aj do kresťanských extrémistov a rovnako poukazujem aj na zneužívanie vierovyznania na kde-čo. Prosím, vyvarujte sa takýchto nepresností.
2/Citujem: Nikto nie je povinny vyhladat si tu recesisticku stranku, omylom na nu nikto nenatrafi.
Tie stránky by nikto netvoril, ak by ich členovia a tvorcovia ich nevnucovali kade-tade. Zmyslom tohoto druhu znevažovania je pôžitok zo zraňovania kresťanov. Veľmi dobre poznám obdobné komunity. Fungujú na princípe sekty - polemika je neakceptovateľná. Pokiaľ by ste brali diskrimináciu principiálne, museli by ste odsúdiť takéto konanie ako profesionálka. Ale od Vás to neočakávam. Sama ste si totiž vybudovali imidž protikresťanskej fanatičky.
3/ Nebrojím za zmazanie tej stránky. Pre mňa sú takéto stránky studnicou poznania úrovne ateizmu dnešnej doby.
4/ Citujem: ...nepriama diskriminacia by bola, keby bolo nabozenske presvedcenie posudzovane inak...
Nerozumiem Vašej reakcii. Takže ak niekto príde do tábora detí ľavicových prominentov a začne strieľať do nich bez hľadania dôvodov, nejde o zločin? Ak niekto bude znevažovať homosexuálov, moslimov, kresťanov kde-koho súčasne, už nejde o diskrimináciu? Útok na náboženské presvedčenie je diskrimináciou. Pri posudzovaní je potrebné sledovať pohnútky, ktoré k takému konaniu páchateľov vedú. Sloboda prejavu by mala umožniť existenciu aj takejto urážlivej "recesie", no vláda s poradnými orgánmi by mala byť príkladom správania a aj tlmenia prejavov davovej nenávisti. Mňa nedráždi spomínaná stránka na fcb, ale som rozčarovaný z Vášho zľahčovania problému. Mali by ste si konečne vybrať, na akej stoličke chcete sedieť. Či v úrade proti diskriminácii ako odborníčka, alebo si liečiť komplexy podnecovaním protikresťanských nálad ovšemže nie na štátnych úradoch.
 

 

tak potom ziadam vysvetlenie, ako je mozne ze absolutna rovnost neplati pre hs jedincov - novy zakon ktory ´´zaobstarava´´ vyrazne vyssie sadzby za nenavistne prejavy voci hs ako za podobne ciny voci inym skupinam je priamo v rozpore s ustavou, ktora zakazju akukolvek diskriminaciu......
btw. maloktory clovek je tu taky netolerantny ako pietruchova - ked uz rozpravame o extremnom slovniku...
a teraz cakam, kolko potrva, kym ma necha - opät raz - zablokovat.....
 
Hodnoť

niekomu tu kape na karbid

a nebude to len tv joj
 
Hodnoť

JOJ

Priatelia, nehaňme až tak redaktorov televízie. Oni sú poväčšine externisti a televízia si od nich príspevky kupuje. Redaktori vedia, že čím väčšia blbosť, tým väčšia šanca, že reportáž nerobili nadarmo. Lebo o seriózne príspevky táto televízia záujem nemá. A aj redaktor musí z niečoho žiť...
 
Hodnoť

 

Mna poburuje, co kazu farari v kostoloch. To je pre spolocnost viac skodlive. Preco JOJ netoci reportaze o tom?
 
Hodnoť

Katoliban

Tak to je drsné. :D
 
Hodnoť

 

Kým tento blog niekto nezmaže, nemôže byť o cenzúre satanistickej propagandy na Slovensku ani reči.
(to bol vtipný postreh)
Vážne dodávam, že pani Pietruchová je natoľko pohltená negativistickou zaujatosťou, že dávno stratila nadhľad a klesla na obdobnú úroveň manipulatívnej fanatickej agitky (za každú cenu), voči akej sa často ohradzuje u svojich názorových protivníkoch. Nula bodov.
 

 

* protivníkov
 
Hodnoť

K+

Skvele a výstižne napísané. Amen, sestra! ;-D
 

 

Vrana k vrane sadá.
Inak vraní perkelt je fantastický.
 
Hodnoť

Medialny zakon

by sa patrilo precitat aj sudruzke Pietruchovej, lebo citovane paragrafy sedia na jej clanky ako zadok na serbel.... Mi to pripomina, ked sa zaba smeje hrochovi, ze ma velku papulu.....
 

nastudujte si,

coho sa tyka medialny zakon. Ten sa tyka vysielania audiovizulanych medii na zaklade licencie. Je rozdiel, ked TV vysiela spravodajstvo (ktore ma byt podla zakona objektivne a nestranne) a je rozdiel, ked ja napisem sukromny blog a vyjadrim svoj nazor. Nezaskodilo by najsor sa informovat a az pootm kritizovat, ale je jasne, ze u vas ide o nieco ine...
 

 

jaaj, ahá... :)))
 

 

ocenujem, ze si obmedzila cas straveny diskutovanim pod svojimi blogmi pocas pracovnej doby - za predpokladu ze to nerobis pod inym nickom :)
 
Hodnoť

Holubička Pietruchová

Zosmiešňovanie, osočovanie, ohováranie veriacich a ich hodnôt je pre teba recesiou, alebo slobodným vyjadrením názoru, niekedy dokonca umeleckým dielom.
Tvoja liberálna sloboda názoru končí pri veriacich. Všetci ostatní môžu hovoriť čo chcú, ale pre teba sú všetci veriaci fanatici alebo hlúpe ovečky.
Pri svojej toľko vychválenej vzdelanosti a sčítanosti nie si schopná prijať odlišný názor.
 

<< < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > >>

Najčítanejšie


 1. Michal Porubän: Senzácia : O poslanca Ľuboša Blahu prejavil záujem Oxford,Harvard a aj Princeton ! 25 832
 2. Michal Šimečka: Dedičstvo Fica a Pellegriniho - sme poslední v EÚ 1 378
 3. Martin Greguš: RTVS – Pumpa: Koliková, Lučanský...patrí smrť a samovražda do humoristickej relácie? 552
 4. Michal Porubän: Komu skutočne pomohol general Lučanský? 552
 5. Martin Ondráš: Prvý minister novej vlády o ktorého sa zaujíma generálna prokuratúra 537
 6. Peter Slamenik: Cibuľkovej manžel je ako Columbova žena 529
 7. Filip Pastorek: Mestský úrad Luhačovice definitívne prehral súdny spor so Slovákom 520
 8. Július Kovács: Dúhový Peter pokračovateľ Mečiara a Fica želaný oligarchami. 383
 9. Stanislav Martinčko: Pellegriniho HLAS volá! Ľudia pustite nás ku korytám, uvidíte, ako vám bude! 303
 10. Věra Tepličková: On schudol, ja som pribrala, on už má šaty na mieru, ja pod svetrom zicherku 295

Rebríčky článkov


 1. Gabo Németh: Gabriel Németh recenzia Ján Maršálek Spoločnosť bez svetla , O súmraku našej kultúry....
 2. Jozef Kovalík: Ako som vycestoval v čase lockdownu na narodeninovú párty
 3. Miriam Studeničová: Zmätenosť pojmov
 4. Stanislav Martinčko: Pellegriniho HLAS volá! Ľudia pustite nás ku korytám, uvidíte, ako vám bude!
 5. Rastislav Vasilišin: Skúste tieto životné triky a budete mať úspešný rok
 6. Július Kovács: Dúhový Peter pokračovateľ Mečiara a Fica želaný oligarchami.
 7. Peter Biščo: Hlasu už prúdom tečú slinky.
 8. Štefan Vidlár: Aj január mesiac knihy, či?
 9. Peter Biščo: Slovenská fauna má unikátny druh hyeny, „ hyenu lícojamkatú “.
 10. Miroslava Arpášová: Čo je zlé na ikebanách? /Z cyklu Filozofia z akropoly Zlatý Bažant/


Už ste čítali?