Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Matka Tereza, Bill Gates a pochybné morálne autority (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

a k tomu tvojmu
"... mám rozumieť tak, že nám žiadne vakcíny, kondómy a možnosť interrupcií netreba ...? máš naozaj rozumieť tak, že na odstránenie chudoby nám naozaj žiadne vakcíny, kondómy a možnosť interrupcií netreba ... stačí menej pažravosti ...
konvertita
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > >>

menej pazravosti?

povedal ten, co obhajuje, ze MT nerozdelila vybrate peniaze medzi chudobnych ale poslala cih do Vatikanu:-)
 

klamete ďalej ...

povedzte, z čoho sú finacované tie stovky stredísk, čo sú dodnes v prevádzke ...? zo vzduchu ...? an navyše, klamete pri citovaní Sternu, ale to už viete ...
 

jasne,

ja klamem, ja zavadzam, ja mam nedoveryhodne zdroje, ale vy zato citujete Gatesa uplne presne a odvolavate sa na same vieruhodne zdroje ako Cez okno:-)
citali ste vobec ten Stern?
The order often receives huge donations in kind, in addition to the monetary munificence. Boxes of medicines land at Indian airports. Donated foograins and powdered milk arrive in containers at Calcutta port. Clothing donations from Europe and the US arrive in unimaginable quantities. On Calcutta's pavement stalls, traders can be seen sellin used western labels for 25 rupees (DM1) apiece. Numerous traders call out, "Shirts from Mother, trousers from Mother."

Unlike with other charities, the Missionaries of Charity spend very little on their own management, since the organisation is run at practically no cost. The approximately 4000 sisters in 150 countries form the most treasured workforce of all global multi-million dollar operations. Having taken vows of poverty and obedience, they work for no pay, supported by 300,000 good citizen helpers.

By their own admission, Mother Teresa's organisation has about 500 locations worldwide. But for purchase or rent of property, the sisters do not need to touch their bank accounts. "Mother always said, we don't spend for that," remembers Sunita Kumar, one the richest women in Calcutta and supposedly Mother T's closest associate outside the order. "If Mother needed a house, she went straight to the owner, whether it was the State or a private person, and worked on him for so long that she eventually got it free."
 

klamete ...

o tejto časti textu sa nebavíme ... bavíme sa o tej časti vášho článku, kde hovoríte o tých 7 a 90 percentách ... vidíte vo vyššie uvedenom príspevku číslovku 7 alebo 90 ...? ja teda nie ...

prečo ho odmietate upraviť tak, aby zodpovedal originálu textu ...?
 

vidim

v anglickom clanku Sternu je tych 7% a v nemeckom 90%, oba clanky od toho isteho autora. ten text je syntezou toho, co hovoril v oboch clankoch. nie je moj problem, ze neovladate nemcinu. je to moj clanok a nemam problem pred kymkolvek si ho obhajit. preco vasa priatelka Julka uz davno nebonzovala adminom, ze klamem? pretoze to jednoducho nie je pravda a tie tvrdenia su z overitelnych zdrojov (na rozdiel od vasich fantazmagorii o BG).
doteraz som si myslela, ze mame sice rozdielne nazory, ale ze ste aspon inteligentny clovek. teraz vidim, ze ste sice inteligentny, ale manipulator, ktoremu nerobi problem klamat a zavadzat v prospech cirkvi. mentalis restrictio, ze ano?
 

ak je ten text syntézou

toho, čo hovoril v oboch článkoch, tak naďalej klamete ... pretože v anglickom texte hovorí jasne, že nie je jasné, koľko išlo do Vatikánu ... dokonca to ani nemôže vedieť, pretože tvrdí:

"Podľa daňových priznaní podávaných britským úradom každý rok, je časť majetku zasielaná na účty rádu v iných krajinách. Koľko do ktorej krajiny sa neudáva."

Ak teda v nemeckom texte hovorí o 90 percentách tak klame a vy ste to mali vidieť a neudávať ho ako dôveryhodný zdroj. Z anglického textu je absolútne jasné, že nevie (!) koľko mohlo ísť na účty iných rádov a kooľko do Vatikánu.

Môžete oblbovať akokoľvek, ale keďťe rozumiete obdivom textom, tak buď klamete, že to hovorí v nemčine - čo ja posúdiť neviem - alebo klamete tým, že ho používate ako dôveryhodný zdroj napriek tomu, že viete, že v angličtine tvrdí niečo úplne iné. A to ej to, že nevie koľko iide do Vatikánu. Pretože: "... je časť majetku zasielaná na účty rádu v iných krajinách. Koľko do ktorej krajiny sa neudáva."

Pokaiľ ide o nahlásenie vás adminovi, ja osobne by som to nechcel. Ostaňte tu prosím visieť ako klamárka aj pee budúce referencie.
 

a ešte niečo ...

to, že ste si mysleli, že som inteligentný, to mal byť žart ...? a ešte ste dali slovo doteraz ...?
veď vy vy si od začiatku myslíte, že som blbý ako poleno ... ináč by ste tie klamstvá už boli museli uznať ...
 

 

jasne, uz tu vsetci klamu, aj ten novinar, len vy jediny ste vieruhodny... a este Cez okno:-)
 

nechajte si to prelozit

In England, dem einzigen Land, in dem die Schwestern den Behörden einen Blick in die Bücher gewähren, überweisen die Oberinnen am Jahresende stets über 90 Prozent der Einnahmen nach Rom auf das Konto des Ordens bei der Vatikanbank.
 

Preložím mu:

V Anglicku, v jedinej krajine, v ktorej sestry úradom povoľujú nahliadnutie do kníh, poukazujú predstavené na konci roka sústavne cez 90 percent príjmov do Ríma na konto rádu vo vatikánskej banke.
 

O. Pietruchová,

ak teda ten novinár po nemecky hovorí:

"V Anglicku, v jedinej krajine, v ktorej sestry úradom povoľujú nahliadnutie do kníh, poukazujú predstavené na konci roka sústavne cez 90 percent príjmov do Ríma na konto rádu vo vatikánskej banke."

Tak je to úplne iné, než to, že čo tvrdíte vy: " a až 90% vyzbieraných peňazí previedol rád na účet do Vatikánskej banky, kde sa stopy po peniazoch strácajú

Pretože ak ich poukazujú na konto rádu, tak sú to peniaze rádu - a tie Vatikán spravuje už od roku 1965. Z čoho sa asi zakladali, fungovali a dodnes fungujú tieto organizácie ... zo vdzuchu ... ?

"Počet sester, které poznáte podle bílého sárí, neustále roste. V současné době má tento řád 4000 členek a členů, kteří žijí ve 647 společenstvích po celém světě a působí v nemocnicích, věznicích, domovech důchodců a domech s pečovatelskou službou, kde se starají o smrtelně nemocné a umírající. Jen v samotné Indii jich je 207. Kongregace spravuje 450 výchovných zařízení, 1100 mobilních nemocničních stanic, 100 center na potírání podvýživy a 670 pečovatelských ústavů pro bezdomovce, alkoholiky, drogově závislé a lidi nakažené virem HIV."

http://tisk.cirkev.cz/ze-zahra...

V článku teda naďalej klamete. Pretože v článku nepíšete, že peniaze išli na účty rádu vo vatikánskej banke, ale že peniaze rádu išli do Vatikánu ... a zdá sa, že aj dopĺňate pôvodného autora tým, že tvrdíte, že tam "sa stopy po peniazoch strácajú.

Robíte to úmyselne, pretože viete, že tý vyvoláte voči Vatikánu väčšiu nedôveru a o to predsa ide.

Prestaňte teda s fabulovanými syntézami a dajte riadny preklad buď nemeckého alebo anglického textu. Prestaňte klamať.
 

jasne,

ja klamem, ale vy o B.Gatesovi hovorite pravdu, nic len pravdu. zmente si nick na "manipulator, to vas bude lepsie vystihovat a dajte si konecne prelozit cely ten nemecky clanok.
In England, dem einzigen Land, in dem die Schwestern den Behörden einen Blick in die Bücher gewähren, überweisen die Oberinnen am Jahresende stets über 90 Prozent der Einnahmen nach Rom auf das Konto des Ordens bei der Vatikanbank. Dort verliert sich die Spur des Schatzes. Was auf der Vatikanbank, der Hausbank der Mafia, passiert, ist so geheim, dass selbst der liebe Gott es nicht wissen darf. Susan Schields, die ehemalige Nonne aus New York, war jahrelang für die Kontoführung zuständig. Am Ende jedes Jahres wurde auch sie angewiesen, die ganzen Millionen auf ein Konto in Rom zu überweisen. "Das Geld wird nicht missbraucht. Es wird einfach überhaupt nicht gebraucht", sagt sie.

100 Millionen Dollar jährlich, das ist ungefähr dreimal so viel, wie das Kinderhilfswerk Unicef in Indien ausgeben kann. Mit so viel Geld hätte man Waisenhäuser bauen können und Schulen im großen Stil. Man hätte die Armut an vielen Stellen wirksam und nachhaltig bekämpfen können. Doch die heiligste Figur des letzten Jahrhunderts hat diese Hilfsleistung unterlassen.
 

Takže Tvoje odporúčanie

pre tretie krajiny načo vakcíny, načo chleba, keď deti robiť treba ?
Tak ?
Bude páčiť posledné pomazanie ?
 

vakcíny na znižovanie populácie ...?

vysvetlíš bližšie ...?

a za druhé, bolo na svete menej chudoby pred 100 rokmi, keď tu žilo 10x menej ľudí ...? alebo pred 1000 rokmi, keď tu žilo 100 x menej ľudí ..? alebo pred 5000 rokmi, keď tu žilo len pár mliónov ľudí ...?

nie ... ? a prečo ...?
 

Hehehehe,

väčší blbec než sme ani nedúfali :)

Daj si to video konečne preložiť, lebo sa urehlím.

Pred sto rokmi sa o sociálnych štandardoch a ľudských právach nedalo ani snívať.
Teraz staćí sledovať, že kolké tisíce ľudí spláchnu monzúnové dažde v oblastiach, ktoré majú nízku nadmorskú výšku.

Zabudol si spomenúť, ako kvalitu života mnohých cirkevníkov pred pár storočiami ovplyvnili povinné desiatky, práca na cirkevnom a predavanie odpustkov.
 

hej ...?

pred pár storočiami ...? a čo predtým ...? nebodaj aj otrokárstvo vymysleli kresťania, či ...?

sociálne štandrady a ľudské práva ...? pre 20% obyvateľov zeme ...? to je akože úspech ...? a len zhodou okolností a úplnou náhodou, prevažná väčšina z nich s kresťanskými koreňmi ...? ešte ma pobav ... :)
 

no jasne,

este sa tu dozvieme, ze ludske prava a bratstvo-rovnost-sloboda su vlastne dielom cirkve svatej...
krestania neboli otrokari? katolicke Spanielsko vari nebolo najvacsim dodavatelom otrokov do USA? a nepise sa nahodou v Biblii o otrokarstve a o tom, ako zaobchadzat s otrokmi?
noze dajte este tu o Popoluske...
 

naučte sa čítať, O.Pietruchová ...

povedal som: "nebodaj aj otrokárstvo vymysleli kresťania, či ...?

neprekrúcajte, robíte toho dosť už vo svojich článkoch ...
 

Ach,

aký krásny a duchovne bohatý mohol byť život katolíkov.

Len keby neprišli voľnomyšlienkári a Darwin :)
 

:-)

preco len duchovne?
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > >>

Najčítanejšie


 1. Ľuboslava Šusteková: Huspenina 2 845
 2. Eva Bacigalová: Do roka a do dňa (1. časť) 1 736
 3. Věra Tepličková: Žiadny strach, obyčajné celoplošné testovanie nebude! 1 421
 4. Lórant Kulík: Fotoreportáž: Postrehy a dojmy z víkendového testovania na COVID 19 v Košiciach 1 072
 5. Adrián Vološin: Aj vykastrovaný lockdown zaberá, ale premierovi to nehrá do karát celoplošného testovania 865
 6. Tomáš Sedliačik: Premiérova tvrdá hlava 786
 7. Andrea Vörösová: Chrípka do tváre... v kriminálnom štáte 731
 8. Michal Latta: Najlepšia slovenská tarhoňa 707
 9. Jaroslav Mottl: Denník koviďáka 2020 665
 10. Tobias Valúch: Neschopnosť vlády dosiahla novej hranice, za ktorú by sa nemusela hanbiť ani Venezuela 648

Rebríčky článkov


 1. Lubomir Zahora: Obchod z diplomkami.
 2. Jaroslav Polaček: V okolí je pozitívnych viac, v meste sme na tom približne rovnako
 3. Roman Hutira: Vzdelanie zadarmo má svoju cenu (Dánsko)
 4. Miroslav Binčík: Mrhanie zdrojmi, pohŕdanie silami. A kde je perspektíva?
 5. Veronika Svabyova: Radostná DSS
 6. Veronika Svabyova: Súrodenci
 7. Silvia Smolková: “Mŕtvy mafoš je dobrý mafoš. Zachvíľu budú všetci dobrí."
 8. Ján Škerko: Moje spomienky na Dunaj v Bratislave
 9. Lukáš Baloga: Odložené dlhy by mohli spôsobiť ďalšiu finančnú krízu
 10. Roman Hutira: Štúdium v Čechách, narýchlo podaný Brufén boľačkám slovenského študenta.


Už ste čítali?