Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Diskriminuje katolícka cirkev ženy? Moje odpovede (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

pietruchova
tu alebo riesis veci, ktore su na na hranici bioetiky, alebo za nou. . ale vo vacsine pripadov - 60% riesis katolicku cirkev. - mna katolicka cirkev n ezaujima, ale ty si ako buldog, ktory sa zahryzne a nepusti, skor to stoji za psychoanalyzu tvojho jedinecneho ja, preco je tomu tak ... na tvojom mieste vyhladam pomoc.
garamba
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > >>

Amen.

Najlepší príspevok diskusie.
 
Hodnoť

Keďže trošku poznám

tvorbu, myšlienky nemeckého kresťanského autora, benediktína A.Grúna a aj cez neho sprostredkovane niektoré názory a myšlienky nemeckých teológov (K.Rahner napr.) - myslím, že u nemeckých teológov na rozdiel od našich došlo k posunu vo vnímaní feministického hnutia a sú to ľudia, ktorí dokážu vidieť aj jeho zásluhy a nedívajú a naňa čiernobielo. Stačí spomenúť knihu A.Grúna, v ktorej on sám dokáže hovoriť otvorene o tom, čo feminizmus priniesol žene : "Kráľovná a divožienka", ktorá bola preložená aj do slovenčiny. Mimochodom - výroba tejto knihy , najmä jej vizuál a preklad názvu v nemeckom originále a v slovenskej verzii, je podľa mňa veľmi dobrým príkladom toho, ako slovenskí tvorcovia, vôbec nepochopili o čom zrejme táto kniha je a čo znamná v prípade ženy identifikácia sa s (neviem, či arche)-typom Kráľovnej alebo divožienky. Kým na nemeckom originále je fotografia ženy- slobodnej, vitálnej, povedzeme -zdravo sebavedomej - a naznačuje v kontexte autora a názvu - o čom kniha bude, keď sa pozriete na vizuál slov.verzie, kde je nakreslaná korunka a zelené vlasy divožienky, ktorá mala byť, podľa mňa, preložená ako Nespútaná žena (niečo na spôsob knihy Tancovala som s vlkmi) - tak máte pocit, že to je kniha o tom , ako si pripraviť vhodnú masku na karneval, nie kniha o biblických (arche)typoch ženy a o tom, čo môžu povedať dnešnej žene. Knihu písal Grún v spolupráci so svojou sestrou, aby do nej vniesol aj ženský pohľad. Ako vždy - Grún opäť vedie človeka - tentoraz ženu - k vnútornej slobode, k vlastnej ceste, k poznaniu vlastných hraníc, vlastného miesta a ku - konaniu. Hovorí napr., a s tým dosť súhlasím, že tzv. materská úloha ženy a materský prístup k životu, ktorý je ženám daný materstvom sa u žien (aj slobodných a bezdetných!) môže prejaviť nielen v rodine a skutočnom materstve, ale táto materská rola, rola starostlivej, rozvíjajúcej matky-ženy sa môže pokojne prejaviť aj vo verejnom živote, v úlohách žien-političiek, aj v kariérnom živote, napr. v oblasti životného prostredia - úplne kdekoľvek - kde žena môže tvoriť, rozvíjať (dobro, dobré, prospešné princípy), ochraňovať, budovať niečo dobré, pozitívne, podstatné a pod. Napokon aj vo vzťahu k sebe samej. Musím povedať, že s tým súhlasím, a ja osobne to napr. vidím aj v oblasti kariéry, práce, biznisku, ak sa žena za každú cenu nestáva mužom a zostáva sama sebou, nesmeruje k tomu, aby bola nutne ako muži - ale dokáže ísť aj v práci vlastnou cestou - je zreteľne vieiť, ako dokáže (inak) tlačiť na kvalitu práce, podniku, ako dokáže pracovať s kolektívom, s klientmi, s okolím, s človekom ako takým a pod. Vnáša do biznisu úplne iné - zásadné prvky než muži. Kvalitatívne iné prvky.
 

Vyborne Zuzana

nahlad ako vzdy
K+
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

 

a to akože vážne si také "vetičky" napísali páni priamo do katechizmu alebo to je iba nejaký kec ? sa musím chechtať
 

To nebol katechizmus

ale Metodickej príručke pre vyučovanie k láske a rodičovstvu pre katechétov, tj. tých, čo učia náboženstvo deti na školách.
 

 

pekne ich učia, falošnosti a klamstvu a pretvárke a manipulácii. som už dávno nebola v kostole, ale pozerám, že žiadne novoty sa nekonajú.
 

otázka

čo je falošné, klamstvo a pretvárka na "poučke" šikovná žena utiahne chlapa na uvarenom slíži? pretože o tom je príručka.
a aké novoty sa očakávajú?
 

 

otázka skôr znie, prečo má jeden robiť blbého aby ten druhý "akože" sa cítil "vedúci". lebo vraj tak je to normálne. ako terapeutická pomôcka, nepoviem nič, ale akože základný postup ? veď tu sami muži robia zo seba kvalitných trkvasov, tebe to nevadí ?
 

neviem v ktorej tv relácii

dotyčná vystupovala, ale na otázku, či sa necíti byť blondýnkou odpovedala, že vôbec nie, že aj júlia (rómeo a spol) je tá, ktorá hoci navonok krehká a zatvorená vo veži osnuje všetko - sem sa postav (a drž balónik), tam potom urobíš toto, potom, ...
JE TO základný prístup, postup, pretože žiaden muž nikdy nedospeje, navždy ostáva "hračičkom", (prirovnaj k psovi, ten rovnako nedospeje na rozdiel od vlka). muži sa radi predvádzajú a je na prirodzenej inteligencii ženy rozoznať v tom o čo ide. dejiny vysvetľovania že ak kvôli mne vymláti celú krčmu (ako ma má rád) končia tým, že ako ťažký alkoholik nikoho v krčme nezmláti a bide otĺkať ju, prípadne citát z rozvodu - pokiaľ ma ním ***, bolo to dobré, ale potom ma ním začal biť ... svedčia o nepochopení rozdielu medzi pohlaviami a nepochopeniu o čom skutočná sebarealizácia je. v čechách je viacero žien, ktoré bojujú proti "materialistickému feminizmu", a vysvetľujú ako sa sebarealizovať bezkonfliktne.
 

 

to mi akože chceš povedať, že ten "pán tvorstva" je nedospelý truľko, ktorému "mamička- rozumej žena" všetko vymyslí, vysvetlí, komplet servis k tomu a na záver ho ešte pochváli, aký je on múdry, že si vôbec dokázal zapamätať, čo mu tá mamička vymyslela ? sa hneď cítim bezpečnejšie na tomto svete ))) ja len, že potom kde je tá "mužská" logika a to "férové" jednanie a "vrodené vodcovstvo" - to sa potom už naozaj musím smiať.
 

mno, toto je o diskriminácii

žien, o tom, že v rkc nie sú "kňažkami" (nie lásky), a v druhom treťom pláne je to o nadradenosti bezbožníkov (ateisti slovensky).
ja som pridal poznámku k tomu, čo sa píše v návode k vyučovaniu. za tým všetkým si stojím, je to veľmi veľa krát vyskúšané, teda žiadna teória.
termíny pán tvorstva, ochrana, vrodené vodcovstvo - to sú kecy. iná vec je to, čo sa postaví ako povinnosť - bezpečnosť svojej rodiny, postaranie sa o hmotné dobrá, slušné správanie sa, ... je o tom, čo si má vziať od svojich vzorov.
ak si obaja vezmú vzory rovnakého druhu, bude im to klapať. a vôbec nie je dôležité kto varí a pečie a kto umýva riada a vysáva.
 

 

ja som nepísala o ničom takom, ako že ženy sú diskriminované, lebo nemôžu byť farárkami, lebo mi to je úplne jedno, tak to sem nepleť. mne vadí to pokrytectvo a to, čo som písala vyššie - síce my ženy vieme, že je to modré, ale budeme sa chovať a tváriť a rozprávať, že je to červené. klamstvo, faleš, pretvárka lebo chlapi to tak majú radi a to tak chcú, lebo to tak bolo a preto sa to dievčatká učte.
"Muž skôr znesie, keď mu žena dá viackrát do mesiaca bryndzové halušky, ale neznesie, aby mu dávala najavo, že niečomu lepšie rozumie, aj keď tomu naozaj lepšie rozumie."
ja to tiež neznášam, keď mi niekto opakovane rozpráva, aký je úžasný, lebo vie šoférovať. prečo nenapíšete nejaký obdobný manuál pre chlapov, aby boli ticho a nevyťahovali sa so somarinami každé dve minúty a radšej varili halušky ? ha ?
 
Hodnoť

 

Cirkev nie je povinná organizacia, tj. organizacia, do ktorej by zeny museli vstupovat. Takze nikoho nediskriminuje. Je iba na zenach, ci tam vstupia, alebo nie. A naopak: cirkev si moze vybrat, koho bude preferovat, pretoze je to iba jej vec. (Hovorim o demokratickych krajinach)
 

aj neofasisticke hnutie,

akciová spolocnost, astronomicky kruzok alebo financna banka nie je povinna organizacia, t.j. organizacia, do ktorej by ludia museli vstupovat. Napriek tomu sa MODERNA DEMOKRATICKA spolocnost musi zaujimat, ci jej vlastni clenovia nie su v tychto organizaciach diskriminovani a v pripade, ze ano, tak branit ich prava.
Ked sa spolocnost nebude zaujimat, nebude moderna a demokraticka, ale stredoveka a zaostala.
 

 

"moderna" a "demokraticka" spolocnost nema co strkat nos do sukromnych organizacii prave preto, ze su sukromne. A ako si svoje zalezitosti usporiadaju ich clenovia je ich vec. Pokial tam nos strka, tak je len tazko demokraticka (ci moderna to komentovat nebudem, pretoze je to prazdny pojem). Ziadna spolocnost ma nema co vodit na druhu stranu ulice, ked ja chcem ist po tej strane, na ktorej momentalne som. Nie som totiz majetok spolocnosti.

Nech to trochu okorenime: Mozem mi prosim uviest, ako bude ta moderna a demokraticka spolocnost branit prava masochistov v sado-maso klube? To by ma teda vazne zaujimalo?
 

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 

Stale nepochopil.

My nie sme majetkom statu, ale stat je nas (da sa povedat) majetok.
.
Kazda organizacia ma pravo (ba az povinnost) strkat nos legalnymi prostriedkami do statnych veci.
Predstava, ze niekto sa nema pravo vyjadrovat k veciam verejnym (ktorych je sucastou), je absurdna.
 

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 

 

naopak, myslim si, ze to pochopil velmi dobre a odpovedal ti tak, ako by som ti to napisal ja. Pretoze stat je nas majetok (obcanov / spolocnosti) a cez neho spolocnost spravuje svoje zalezitosti.
Preto osoby aj sukromne organizacie maju pravo hovorit do spravy verejnych veci, ale pravo statu (alebo cez stat) hovorit do spravy sukromnych zalezitosti je uz na hrane noza. Netvrdim, ze je nulove a nic take nie je opravnene, ale rozhodne nie nutit babicky prejst na druhu stranu cesty proti ich voli, lebo vodit starsich cez cestu sa patri :-)))
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > >>

Najčítanejšie


 1. Peter Franek: Toto je taká blbosť, že jej ani nadpis neviem vymyslieť. 25
 2. Adrián Vološin: Aj vykastrovaný lockdown zaberá, ale premierovi to nehrá do karát celoplošného testovania 24
 3. Peter Slamenik: Cibuľkovej manžel je ako Columbova žena 23
 4. Eva Bacigalová: Do roka a do dňa (1. časť) 11
 5. Ľuboslava Šusteková: Huspenina 11
 6. Marian Baran: Cez čiaru 9
 7. Miro Koseček: Prestaňte pľuť na Gretu 8
 8. Silvia Smolková: Tódovej "followeri" 8
 9. Jaroslav Polaček: V okolí je pozitívnych viac, v meste sme na tom približne rovnako 8
 10. Filip Olekšák: #chrantesvojebabky 6

Rebríčky článkov


 1. Silvia Smolková: Tódovej "followeri"
 2. Lubomir Zahora: Obchod z diplomkami.
 3. Jaroslav Polaček: V okolí je pozitívnych viac, v meste sme na tom približne rovnako
 4. Roman Hutira: Vzdelanie zadarmo má svoju cenu (Dánsko)
 5. Miroslav Binčík: Mrhanie zdrojmi, pohŕdanie silami. A kde je perspektíva?
 6. Veronika Svabyova: Radostná DSS
 7. Veronika Svabyova: Súrodenci
 8. Silvia Smolková: “Mŕtvy mafoš je dobrý mafoš. Zachvíľu budú všetci dobrí."
 9. Ján Škerko: Moje spomienky na Dunaj v Bratislave
 10. Lukáš Baloga: Odložené dlhy by mohli spôsobiť ďalšiu finančnú krízu


Už ste čítali?