Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prečo ženy zarábajú menej ako muži (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < ... 15 16 17 18 19 20 21 22

Hodnoť

Ale vážne ...

Je možné že štatistiky ukazujú menší plat u žien. Ale dôvod je jednoduchý. Totiž ženy sú zastúpené viac v menej platených zamestnaniach. Ale to je už vec každej ženy či pôjde napr. učiteľku, alebo pôjde niekde do výroby ako majsterka, a pod ...
Ja som kedysi robil u súkromníka (reklamné štúdio) a ten ma veľmi neplatil. Keď som sa vtedy dozvedel že upratovačka zarobí toľko koľko ja vážne som o mieste "upratovačky" uvažoval.:-)
-
Najviac ľudí je zamestnaných určite vo výrobe. A tam je každý platený od výkonu a tarifných tried. Takže nie je možné aby mužovi dali viac, lebo je muž. Práve naopak. Môže sa stať že žena podá menší výkon či odpracuje menej hodín a má rovnaký plat ako muž. Ako sa to môže stať? No napr. majsterka je žena, pracovníčka sa posťažuje na problémy doma, dostane prémie, lebo sa jej umelo dopíše výkon ... (viem o tom, pracujem teraz v takom prostredí) Proste nad ženou hlavne matkou sa každý zľutuje. Zato od muža sa očakáva tvrdý výkon aby dostal viac, aby dostal nejakú odmenu a pod.
-
keď článok čítala moja manželka, mala názor že čo píšete nie je pravda. Sama má totiž skúsenosť že ak sa ženy v práci poťažkajú pred šéfom na finančné problémy a pod., šéf im vždy niečo prihodí. Kolegom mužom nikdy! A pritom tie ženy aj častejšie vynechávajú.
-
Na muža sa robí nátlak že musí uživiť rodinu. Je to často aj psychicky náročné uniesť takú zodpovednosť. Tlačí blízka a vzdialená rodina, okolie ... Ak sa mužovi nedarí byť dobrým živiteľom, okolie sa mu vysmieva. Zato ženy často nepracujú preto že MUSIA,ale až vtedy ak CHCÚ. Žene nikto nevyčíta ak ostane sedieť doma. Dokonca po dedinách ešte vždy panuje názor že žena by nemala robiť, ale starať sa o domácnosť. Takých ľudí poznám.
-
A nakoniec logický záver:
Ak ženy skutočne dostanú menej a muži viac, potom by sa to malo vyrovnať nie? Tak kde je problém? Ak vy chudinka nedostanene 300 Euro ale len 250, váš muž nedostane tiež 300 ale 350. (nie, nepomýlil som sa. Také platy sú u nás na východe v nadnárodných firmách produkujúcich pre automobilový priemysel.
 

vsetko je to

opisane v clanku... respektujem vas osobny nazor, ale ovela mudrejsi a skusenejsi ludia ko ja robili vyskumy a doslik zaveru, ze to nie je take jdnoduche... ani vasa osobna skusenost manzelky sa neda zovseobecnovat. v clanku uvadzane cisla su objektivne, zistovane podla jednotych metodik statistickym uradom
 

<< < ... 15 16 17 18 19 20 21 22

Najčítanejšie


 1. Peter Franek: Toto je taká blbosť, že jej ani nadpis neviem vymyslieť. 25
 2. Adrián Vološin: Aj vykastrovaný lockdown zaberá, ale premierovi to nehrá do karát celoplošného testovania 24
 3. Peter Slamenik: Cibuľkovej manžel je ako Columbova žena 23
 4. Eva Bacigalová: Do roka a do dňa (1. časť) 11
 5. Ľuboslava Šusteková: Huspenina 11
 6. Marian Baran: Cez čiaru 9
 7. Miro Koseček: Prestaňte pľuť na Gretu 8
 8. Silvia Smolková: Tódovej "followeri" 8
 9. Jaroslav Polaček: V okolí je pozitívnych viac, v meste sme na tom približne rovnako 8
 10. Filip Olekšák: #chrantesvojebabky 6

Rebríčky článkov


 1. Silvia Smolková: Tódovej "followeri"
 2. Lubomir Zahora: Obchod z diplomkami.
 3. Jaroslav Polaček: V okolí je pozitívnych viac, v meste sme na tom približne rovnako
 4. Roman Hutira: Vzdelanie zadarmo má svoju cenu (Dánsko)
 5. Miroslav Binčík: Mrhanie zdrojmi, pohŕdanie silami. A kde je perspektíva?
 6. Veronika Svabyova: Radostná DSS
 7. Veronika Svabyova: Súrodenci
 8. Silvia Smolková: “Mŕtvy mafoš je dobrý mafoš. Zachvíľu budú všetci dobrí."
 9. Ján Škerko: Moje spomienky na Dunaj v Bratislave
 10. Lukáš Baloga: Odložené dlhy by mohli spôsobiť ďalšiu finančnú krízu


Už ste čítali?