Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Som ateistka a som na to hrdá (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < ... 38 39 40 41 42 43 44 45

Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

ha

vy asi ani netušíte čo znamená slovo Ateista
Ateista znamena teda presny vyznam je ten ze hovori to, alebo vyhlasuje clovek o sebe, ze BOha nemozno poznat, alebo aj to ze bojuje proti BOhu. Vyznam slova ateista ako bezverca dostal az dnes, skomolenim a prisposobenim sucasnemu povrchnemu mysleniu.
Takze bud ste ateista, alebo neverite v Boha..
bo to je rozdiel :) v principe, v nazve :p
 
Hodnoť

asi bude treba

dlshie vyjadrenie.
Ateizmus teda vychádza z racionálneho poznania sveta a nie je ideológiou ale stavom ľudskej mysle.

AK je teda stavom ludskej mysle, moze sa menit. Je teda premenlivy.
A to je velmi zvlastny, alibisticky "ateizmus".
Prirodzene ateisti su taky isty ludia ako napr. krestania. V podstate v zaklade ich bytia citenia a aj rozmyslania nemusi byt rozdiel. Je zvlastne ze si take daco vobec myslite.
A ked hovorite o cirkvi, cirkev su v prvom rade ludia, ako napr. ja a iny dalsi, ktory ju tvoria. Teda nie nejaka zvrchovanosť vo vatikáne.
Mozno ten zakladny rozdiel medzi veriacim clovekom a tzv "ateistom" ktory teda nie je ateistom, lebo neveri v Boha, je ten ze nevidi v utrpeni nijaky zmysel. Utrpenie je pre ateistu bezvychodiskovy stav, kde nie je ziadnej nadeje, ziadneho svetla, len čista ničota a tma ktorá ničí človeka. V skutočnosti takýto ateismus ešte viac odlučťuje zmysel života. Lebo ako náhle človek vyšpekuluje že všetko vzniklo náhodov a nič nemá žiaden zmysel, len fungovať a dospieŤ do štádia smrti, tým pádom vznikne taký istý postoj k utrpeniu. Utrpenie nema zmysel preto sa ho treba zbaviť. Je nežiaduce..A to je ten rodzieľ v pohľade viery a nádeje.
Ktorý ateizmus neobsahuje. Veriaci clovek ma nádej vďaka Ježišovi. Nie vďaka konštitučnej monarchii cirkvy ktorú tu stále napadáte. človek trpí a vždy bude, a viete poviem Vám pravdu, žiadna "konečná teória nebude" lebo už netreba. Už tu je nekonečna náuka o láske, ktora zahŕňa každého človeka, ateistu, neateistu Vás aj mňa. Bez výnimky a výhrady.

A čo sa týka viery v človeka a v prírodu. hm
Každý človek ktorý sa utieka k prírode isto zbadá jej obrovskú múdrosť, ktorú v sebe obsahuje.
Ale, treba povedať, že ona si sama túto mudrosť nedala. Ona len na nej funguje. Obsahuje ju.
Tak ako človek.
Ako môžte veriť v prírodu, keď bývate niekde pod sopkou, ktorá vybuchne a potom zasype všetkých ktorých pod ňou žijú. Príroda ma veľkú silu, väčšiu než človek než všetky atómové bomby na svete..
Ale ak v ňu budete veriť dá si vás na večeru cez lesný požiar, alebo vás vcucne cez tornádo, alebo vás spláchne ked budete stáť pre tsunami ktorá sa bude na vas valiť.
Takže vaša viera v ňu je veľmi zvláštna.
Skôr by som ju nazval ničením prírody a využívania jej zdrojov. Iste už ich využívame, ibaže zlým spôsobom.

A viera v človeka?
Ha. :D
Čo keď na človeka spadne kameň v horách, ktorý bude väčší než on, jeho viera v seba a vo svoje sily hm?
ČO sa potom stane s vierou v človeka?
No pôjde do kytiček..viete?
Lebo nikto s tým šutrom nič nespraví..
Ani ten človek, ani viera v samého človeka.

Zdá sa že táto viera je značne obmedzená na fyzikálne zákony, ako aj pôsobením gravitácie.

Nijako sa vašej viere nevysmievam, len mám pocit že je značne obmedzená na čas, miesto a udalosť.
 

O Kami,

ak som to správne pochopil, píšeš tu o tom, že viera v prírodu a v ľudské sily je zbytočná, lebo nepomôže v prípade výbuchu sopky alebo kamennej lavíny. Súhlasím, len chcem dodať že viera v boha je v týchto príkladoch rovnako neúčinná, ba možno aj škodlivá. V oblastiach živelných katastrof boli určite ľudia úprimne veriaci v boha i ateisti, čo sa spoliehali viac na svoje vedomosti o prírode alebo vlastné fyzické sily. Ak bola katastrofa neočakávaná, ničivého rozsahu, určite zahynuli všetci. Ak však katastrofe predchádzali nejaké príznaky (ústup mora pri cunami, deformácia kužeľa sopky... ), človek znalý prírodných zákonov určite varoval ostatných a útekom z ohrozeného miesta sa zachránil. Zachrániť sa mohol i človek veriaci vo svoje sily a schopnosti a na základe toho sa rozhodol utekať do strmých kopcov pred vlnami alebo zísť peši z 53. poschodia horiacej budovy WTC. Rozhodne sa však nezachránil človek, ktorý neveril, že takú námahu zvládne a naopak veril, že mu boh pomôže a okrem modlitby nepodnikol nič iné. Najhoršie je, keď takýto človek zvedie aj ostatných ľudí v mieste ohrozenia a spraví z nich bezbranné ovce čakajúce na kolenách porážku.
 
Hodnoť

Vynikajúce.

Jasná argumentácia, odvaha a dôslednosť tohto príspevku sú ohromujúce.
Tiež som často rozmýšľal nad tým, prečo sa katolícka cirkev a komunisti tak nenávideli, keď pracovné metódy ako manipulovať ľuďmi mali akoby odkopírované. Keby spolupracovali, bolo by to veľmi nebezpečné spojenectvo. Asi je to tým, že majú mimoriadny odpor k deľbe moci. Neznesú nikoho, s kým by sa museli deliť o právo rozhodovať o živote spoločnosti.
 
Hodnoť

keby to nebolo smutné , tak sa zasmejem

Pani Pietruchová sa oháňa pojmom "osvietený ľudia"... Kto alebo čo ich osvietilo ? A čo je to pokrok ? Podľa téz ateizmu sme predsa iba náhodne vzniknuté zhluky atómov , bez jasného pôvodu a bez cieľa . Nemáme dušu a hmota z ktorej sme , za krátko zmení svoju formu . Sme tu celkom sami v priepastných časových a priestorových rozmeroch a naše individuálne vedomie je iba prchavý záblesk - produkt hmoty , ktorý je z hľadiska veľkosti vesmíru a večnosti času úplne bezvýznamný ... Naše vzťahy zanikajú na veky momentom smrti a naši blízky sa menia na odporné páchnuce zdochliny a tie na prach . Kto vo svete ateizmu určí , čo je dobré a čo zlé ? Poctivý ateizmus vedie k poctivému nihilizmu , lebo nevie odpovedať na základné otázky trpiaceho človeka a tak dokorán otvára dvere čistému zúfalstvu z nezmyselnosti existencie ... Ale reči pani Pietruchovej jasne naznačujú , že tu nejde o poctivý ateizmus s jeho dôsledkami , ale o úbohú snahu spraviť zo seba boha-osvieteného človeka . Pani Pietruchová , ak nie je Boh , tak Vy ste iba kopa náhodne pozliepaných atómov , kopa mäsa odsúdeného na zhnitie , vaša osoba je iba ilúziou bez objektívnej hodnoty , ktorú vyprodukoval kus hmoty zvaný mozog ... Tak o čo sa potom ešte snažíte , keď je isté , že jediný Váš cieľ , aj cieľ vašich najbližších aj cieľ vašich oponentov je hniloba v hrobe , alebo zhorenie v peci ... Ateizmus je najzločinnejšia teória , lebo oberá ľudí o nádej a perspektívu a ponúka len pocit nezmyslu , márnosti a absurdity života - to nakoniec v šialenstve a duševných mukách pochopil aj jeden z mála poctivých ateistov a "nadčlovek" pán Nietsche ... Pamätajte na smrť ...
 
Hodnoť

prečo mám dojem

že tento článok kĺže po povrchu ? Že je ako z VUMLu a autorka si v hĺbke duše myslí možno niečo celkom iné ? a že objednávka je objednávka ? Iné tvoje články Oľga pôsobia dôveryhodnejšie a úprimnejšie. Ja viem nezhodneme sa vo všetkom, napriek tomu sa neurážame a možno sa navzájom aj vážíme. Tak rada by som ti zaželala diskusiu k téme...ale je to len zbožné želanie... možno by boli potom tvoje články na danú tému trošku iné nie také paušalizujúce, zosmiešňujúce a dehonestujúce. Skús pouvažovať nad tým, že aj veriaci človek má IQ a že jeho videnie sveta nemusí byť nutne len ľahkým vyplnením určitej medzery a jeho život môže byť minimálne tak bohatý, zložitý a plný ťažkých riešení ako ateistov. Mimochodom skutočného ateistu som ešte nestretla. Skôr anti r katolíkov a anti cirkevníkov. Každý v slabej chvíli pripustil že v niečo verí a k niečomu sa utieka.Ďeľme ľudí na dobrých a zlých , verím že k tým prvým patríš aj ty a buďme na to hrdí...
 
Hodnoť

na kazdeho raz dojde, enem sa nebojte.

Sak Vy sa upalite sama vo Vasem anti-izme.
 
Hodnoť

 

Pani pietruchova, dajte sa liecit, raz ked budete zomierat tak uvidime ci sa k tomu bohu nakoniec nepriklonite ako mnoho celozivotnych ateistov. Na smrtelnej posteli ked vsetko zrazu zhasne budete len dufat ze nejaky posmrtny zivot je a ze predslen ten vami nenavideny boh predsalen existuje.
 
Hodnoť

neda mi...

Vazena pani autorka,

neda mi nereagovat na Vas clanok.

Rozculujete sa nad tym, ze ste ako ateistka nazyvana bolsevikom, pritom pouzivate rozvnake zbrane.
Nie racionalnymi argumentami, Vami tak presadzovanymi, ale takisto urazkami hadzete veriacich ludi do jedneho vreca a prirovnavate ich ku komunistom...
Ked ste natolko otvorena a tolerantna, preco sa branite utokom voci ludom, ktori s nazyvanim ateistov bolsevikmi nemaju nic spolocne a ziju si svoj zivot?

Ludia, vsetci, bez ohladu na rasu, narodnostost, pohlavie, ci nabozenstvo su dobri a zli. Nemyslim si, ze je spravne hadzat ich do jedneho vreca. Ak sa Vam zdaju knazi ako "chlapi v sukniach" a kostoly "nevkusne", je to Vas nazor. Ja ho povazujem za urazlivy, takisto ako nazyvanie niekoho bolsevikom. Mnoho z tychto ludi robia skutocne obdivuhodnu pracu a pomahaju. Mnoho z nich by si zasluzilo zhnit v base. Aj tak nie su rovnaki, len preto, ze nosia tu istu "suknu".

Inkvizicia... z kazdeho obdobia historie sa da vytiahnut ta "najvhodnejsia" kapitola, ktora zapadne do nazoroveho zmyslania cloveka. Inkvizicia podobne ako etnicke vyvrazdovanie po celom svete, v sucanosti ci v minulosti, porusovanie ludskych prav a mnoho inych zverstiev je odsudeniahodne. Nielen Cirkev, aj staty, aj vladni predstavitelia aj jednotlivci, ludia ako taki robia vela zla vo svete.
Vase vyjadrenia mi vsak pridu skor ako prezentovanie svojho odporu, nie nazoru. Neprezentujete svoje nazory v historickych, kulturnych a inych suvislostiach, ale vyberate samostatne body, ktore sa vam hodia, prskate urazky bez toho by ste vysvetlili, preco mate nazor taky ako mate.

Ludia maju slobodnu volu a mozu si vybrat svoje smerovanie. Takisto ako medzi ateistami aj medzi veriacimi je mnoho inteligentnych a vzdelanych ludi

Som za slobodne vyjadrovanie nazoru, ale som aj za slusnost a ludskost.

PEACE!
 

<< < ... 38 39 40 41 42 43 44 45

Najčítanejšie


 1. Ľuboslava Šusteková: Huspenina 2 901
 2. Eva Bacigalová: Do roka a do dňa (1. časť) 1 762
 3. Věra Tepličková: Žiadny strach, obyčajné celoplošné testovanie nebude! 1 437
 4. Lórant Kulík: Fotoreportáž: Postrehy a dojmy z víkendového testovania na COVID 19 v Košiciach 1 109
 5. Adrián Vološin: Aj vykastrovaný lockdown zaberá, ale premierovi to nehrá do karát celoplošného testovania 922
 6. Tomáš Sedliačik: Premiérova tvrdá hlava 798
 7. Andrea Vörösová: Chrípka do tváre... v kriminálnom štáte 746
 8. Michal Latta: Najlepšia slovenská tarhoňa 715
 9. Jaroslav Mottl: Denník koviďáka 2020 677
 10. Tobias Valúch: Neschopnosť vlády dosiahla novej hranice, za ktorú by sa nemusela hanbiť ani Venezuela 651

Rebríčky článkov


 1. Lubomir Zahora: Obchod z diplomkami.
 2. Jaroslav Polaček: V okolí je pozitívnych viac, v meste sme na tom približne rovnako
 3. Roman Hutira: Vzdelanie zadarmo má svoju cenu (Dánsko)
 4. Miroslav Binčík: Mrhanie zdrojmi, pohŕdanie silami. A kde je perspektíva?
 5. Veronika Svabyova: Radostná DSS
 6. Veronika Svabyova: Súrodenci
 7. Silvia Smolková: “Mŕtvy mafoš je dobrý mafoš. Zachvíľu budú všetci dobrí."
 8. Ján Škerko: Moje spomienky na Dunaj v Bratislave
 9. Lukáš Baloga: Odložené dlhy by mohli spôsobiť ďalšiu finančnú krízu
 10. Roman Hutira: Štúdium v Čechách, narýchlo podaný Brufén boľačkám slovenského študenta.


Už ste čítali?