Ružoví kukláči alebo ako Union uráža ženy a škodí sama sebe

Autor: Olga Pietruchová | 9.10.2009 o 12:23 | Karma článku: 12,69 | Prečítané:  11149x

Poisťovňa Union asi nečíta štatistiky - a zrejme ani jej vlastné. Inak by nemohla spustiť reklamnú kampaň, ktorá nielen že nezodpovedá realite a skúsenostiam iných poisťovní, ale aj uráža ženy - vodičky. Zrejme o ne ako zákazníčky poisťovňa Union nestojí. V tom ale robí veľkú chybu.  

Možno ste už videli televízny spot, na ktorom žena za volantom - ako inak, pekná a blondínka - jazdí nemožne a blokuje cestnú premávku. Ako poučenie sa na ňu vrhnú chlapi v ružových kluklách a „zaružovejú" jej celé auto. Pointou reklamy je to, že poisťovňa Union odmení zodpovedných šoférov - samozrejme, myslia mužov. Jeden z takých, mladý muž s kravatou a veľkým čiernym autom, sa v zábere s úsmevom objaví. Ružová farba kukláčov je zrejme zvolená v súlade s rodovo-stereotypným očakávaním - na cestách bude plno ružových áut nezodpovedných vodičiek.

Podľa štúdie VCÖ - Rakúskeho automobilového klubu (Verkehrsklub Österreich)  je to ale  presne naopak - ženy sú omnoho zodpovednejšie šoférky ako ich mužskí kolegovia. VCÖ analyzovalo dopravné nehody od roku 2000, kde muži tvoria 76% smrteľných obetí. V počte mŕtvych za volantom je to až 78%. Hlavnou príčinou vysokej úmrtnosti mužov je vysoká rýchlosť a riskantná jazda  (viac tu).  Dokazujú to aj iné výskumy.

Podobné sú aj štatistiky v Čechách: na celkovom počte nehôd sa ženy, ktoré predstavujú zhruba 41% držiteľov vodičských preukazov, podieľajú iba 16%. Nehody spôsobené ženami sú v priemere menej závažné - ženy zavinili iba 9% dopravných nehôd so smrteľným zranením. Medzi mŕtvymi vodičmi automobilov po dopravných nehodách je menej než desatina žien, z nich je pod vplyvom alkoholu asi 10 % (u mužov asi 30 %).

A nielen to!  Podľa štatistík AAA AUTO viac ako 90 % žien uzavrie havarijnú poistku už pri kúpe auta, u mužov je to len 40% . Ženy pritom volia radšej drahšie poistky s nižšou spoluúčasťou, kým muži stále viac nakupujú autá úplne bez havarijnej poistky alebo s poistkou s vysokou spoluúčasťou okolo 20 %.

 Milá poisťovňa Union!

Keby si si porovnala vlastné štatistiky s tými celosvetovými, musela by si zistiť, že sa veľmi mýliš! Ostatné poisťovne sa o ženy - vodičky priam bijú. Napríklad im ponúkajú zvýhodnené poistenie, a to najmä v prípade, ak vozia deti.  Je totiž dokázateľným faktom, že ženy sa správajú na cestách zodpovednejšie, jazdia menej agresívne a spôsobujú menej nehôd a to najmä so smrteľnými následkami.  

Ak ty, milá poisťovňa Union, nestojíš o takéto dobré zákazníčky, ale radšej budeš poisťovať „zodpovedných šoférov" ako je ten, ktorý ostatný víkend zabil vo Vígľaši dve ženy, je to tvoja vec a tvoje rozhodnutie. Napíš si veľkými písmenami na svoju stránku, ale neurážaj všetky zodpovedné ženy - vodičky! Tých je na našich cestách dostatok a určite nebudú mať problém nájsť si poisťovňu, ktorá o ne stojí.

Už nikdy nie tvoja, ružovo-nezakuklená žena-šoférka.  (A pevne dúfam, že iné dobré vodičky sa pridajú.)

PS: najväčším paradoxom je, že v šote samotní ružoví kukláči porušia niekoľko predpisov: zastavia v strede križovatky, navyše v protismere a tým ohrozujú plynulosť cestnej premávky viac ako samotná zlá vodička.*

PS 2: reakcia tvorcu kampane v diskusii tu.

Zdroje: podľa liniek v článku


 

Foto v perexe: www.ruzovikuklaci.sk

* Doplnené 10.11.2009

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Fico spojil Norberta Bödöra s Bonulom, predtým hovoril inak

Zákazky od Bonulu Smer nechce prezradiť.

Dobré ráno

Dobré ráno: Ruskovi za objednávku vraždy spoločníčky hrozí doživotie

Pojednávanie je odročené na február.


Už ste čítali?