Ako si pisálkovia z bulváru Týždeň dojmy s pojmami mýlia

Autor: Olga Pietruchová | 8.4.2008 o 9:37 | (upravené 20.8.2010 o 23:07) Karma článku: 14,86 | Prečítané:  9634x

Kultúrna vojna na Slovensku už dávno prerástla zo štádia studenej vojny na streľbu zo zákopov.  Vlajková loď konzervativizmu - časopis Týždeň  - neváha však nasadiť aj najťažie zbrane bulvárneho kalibru, hoci sa práve od bulváru ešte nedávno snažili tak vehementne dištancovať.

Dojem o lezení štátu ľuďom do postelí

V článku Štátny sex sa jeho autor pohoršuje nad údajnou snahou štátu schválením Národného programu ochrany sexuálneho a reprodukčného zdravia zasahovať do sexuálneho života jeho občanov.  Na jednej strane je toto tvrdenie prinajmenšom zavádzajúce, aspoň ak ho rovno nechceme nazvať klamstvom. Program totiž nijako nazasahuje do slobody jednotlivca a už vôbec nie tej sexuálnej, pretože nič nereguluje ani neobmedzuje ani neprikazuje. Na druhej strane je paradoxom, že ten istý pisálek pred nejakým časom horlivo argumentoval za absolútny zákaz interrupcií. Skutočnosť, že takýto zásah by bol hrubým zásahom do slobody partnerov a ich najintímnejšieho života  už akosi nehrala rolu. Sloboda je viditeľne slobodou len vtedy, keď ju za hodnú ochrany uzná náš pisálek.
Kto teda lezie ľuďom do postelí? Štát alebo Týždeň?

Dojem o zlých farmaceutických firmách na slobodnom trhu

rozhovore s gynekológom sa snaží náš pisálek poukázať na to, že celé plánovanie rodičovstva je vlastne iba o nehoráznom biznise farmaceutických firiem, ktoré sa ukazujú ako  hotová pliaga ľudstva, idúca cez mŕtvoly žien. Čo na tom, že vďaka vývoju financovanému farmaceutickými firmami máme dnes mnoho liekov, ktoré nás chránia pred inak smrteľnými chorobami? Iste, ani výrobcovia antikoncepcie nie sú dobročinné organizácie a snažia sa na svojich výrobkoch zarobiť. No a? Práve časopis, ktorý inak oslavuje ideológiu slobodného trhu ako zlaté teľa, v tomto prípade zrazu žiada jeho obmedzenie a najlepšie rovno zákaz hormonálnej antikoncepcie, aby firmy nezarábali a partneri si nemohli len tak bezbreho užívať rozkoš pre rozkoš, pričom na plodenie sa zvysoka vykašľú. Nehoráznosť, veď takto našu kresťansko-židovskú civilizáciu za chvíľu prevalcujú moslimovia! Preto pod heslom „ani spermia nazmar" treba zachraňovať a zachraňovať a rodiť a rodiť....a v tom je antikoncepcia čosi ako triedny nepriateľ a preto ju treba zničiť.
Kto sa teda snaží obmedzovať slobodu trhu na Slovensku? Štát alebo Týždeň?

Dojem o neprípustnom šírení ideológie v školách

V ďalšom článku sa autorka pohoršuje nad našou metodickou príručkou sexuálnej výchovy, ktorú vraj program presadzuje do škôl. Čo na tom, že je to klamstvo najhrubšieho zrna, pretože program nehovorí o žiadnej konkrétnej učebnici alebo koncepcii ale o tom, že sa vytvorí určité optimum sexuálnej výchovy, ktoré by mali ovládať po skončení školy všetky deti. Našim pisálkom stačí poukázať na texty z príručky o rovnoprávnosti žien a mužov (ktoré mimochodom schvaľuje celý civilizovaný svet) a uzavrieť, že také „ideologické" tvrdenia sú na školách neprípustné. Čo na tom, že sa u nás na verejných školách kvôli jednostranne presadenej zmluve s Vatikánom vyučuje náboženstvo? Nie, to nie je neprípustná ideológia, s tou predsa Týždeň súhlasí!
Kto teda obhajuje šírenie ideológie na školách? Štát alebo Týždeň?

Dojem o sprofanovanej a skorumpovanej sekte SPR

Náš pisálek ďalej nám predkladá odhalenie o príprave programu a jeho pripomienkovanie ako hotové sprisahanie. Samozrejme, že sa ani nenamáhal zistiť, ako to naozaj bolo. Inak by sa musel dozvedieť, že jeho ideologickí súkmeňovci dostali ešte v roku 2004 možnosť vypracovať k programu alternatívu, vychádzajúcu z konzervatívneho náboženského prístupu a porovnaním oboch prístupov sa malo hľadať kompromisné riešenie. Pritom sa stačilo opýtať na ministerstve, ako strategický materiál vznikal...ale to by sa do konšpiračnej teórie nehodilo. Dozvedel by sa totiž, že jeho ideologickí súkmeňovci neboli ani po dvoch rokoch schopní nič predložiť. Je to totiž oveľa ťažšie ako kritizovať a znevažovať to, čo vytvoria iní.

Ako správny bulvár, aj Týždeň rád robí „škandalózne odhalenia". A keďže je dosť ťažké skompromitovať Svetovú zdravotnícku organizáciu alebo OSN, náš pisálek si zobral na mušku ľahší cieľ - Spoločnosť pre plánované rodičovstvo (SPR) a urobil „škandalózne odhalenie" tým, že vytiahol pomaly sto rokov staré tvrdenia Margaret Sanger. Čo na tom, že to bolo z čias, kedy eugenika bola široko akceptovaná a presadzovaná? To už náš pisálek samozrejme zabudol pripomenúť rovnako ako skutočnosť, že eugenika bola podporovaná  renomovanými rodinnými nadáciami ako Rockefellerova a Carniegeho a uznávaná množstvom známych osobností ako H.G. Wells, Emile Zola, George Bernard Shaw, William Keith Kellogg a že Teodor Rooswelt dokonca založil špeciálnu komisiu na skúmanie dedičnosti za týmto účelom. Čo na tom, že citovaním desaťročia starých výrokov sa dá ľahko spochybniť ktorákoľvek dostatočne stará organizácia počnúc katolíckou cirkvou na Slovensku cez výroky Tisa? Podľa logiky nášho pisálka by ani tá už nemohla do vecí verejných hovoriť.

Ďalšie „škandalózne odhalenie" sa týka skutočnosti, že táto naša malá sekta sa snaží svoj úzko ideologický pohľad, vychádzajúci z úzko ideologického a radikálno feministického názoru Svetovej zdravotníckej organizácie, OSN a EÚ vnútiť katolíckej väčšine Slovenska, ktorá žije strikne v pohlavnej zdržanlivosti a nikdy nepraktizovala predmanželský alebo mimomanželský sex, a už vôbec nie sex pre radosť.  Táto vzorná väšina rovnako strikne odmieta akékoľvek náznaky sexuality v médiách a preto zásadne nekupuje časopisy píšuce o sexuálnych škandáloch celebrít a zobrazujúce „nahé baby" a už vôbec nepozerá prenosy zo súťaže miss a iné podobné nehorázne programy s polonahými dievčatami. Kdeže! To len úzke názorové skupiny ako naša sekta sa snažia vyvolať dojem, že sexualita je normálnou súčasťou života každého normálneho človeka a že zdravie s ňou spojené je hodné ochrany a podpory.

Na dokreslenie obrazu o našej malej ideologickej sekte urobil náš pisálek ďalšie  odhalenie -  to o gender mainstreamingu. Národný program hovorí o ňom ako o ceste k zlepšeniu rovnoprávnosti žien a mužov. A keďže SPR má jeden projekt s rovnakými cudzími slovami v názve, ktorým náš pisálek nerozumie, jedná sa o „škandalózne odhalenie" poukazujúce na jasný konflikt záujmov! Čo na tom, že „gender mainstreaming" je všeobecné pomenovanie princípu obdobné ako napr. „efektívne hospodárenie" alebo „posudzovanie vplyvov na životné prostredie"? Čo na tom, že je to princíp uznávaný a praktizovaný OSN a EÚ viac ako desaťročie a Slovensko sa k jeho uplatňovaniu vstupom do EÚ automaticky zaviazalo? Keď to presadzuje naša malá sekta, musí to byť niečo nekalé a určite je za tým sprisahanie hodné odhalenia najnebulvárnejším časopisom pod slnkom!

Ešte škandalóznejšie „odhalenie" je to o pozadí financovania našej malej sekty, za ktorou stoja - kto iný - zlé farmaceutické firmy! Čo na tom, že pri tomto odhalení sa jedná len o update staršieho odhalenia urobeného uznávanou pannou Janou, podľa ktorého sú v pozadí financovania našej sekty potratové kliniky. Nakoniec, až tak sa to nevylučuje, veď hormonálna antikoncepcia je vraj abortívna a teda kľudne môžeme dať rovnítko medzi farmaceutické firmy a potratové kliniky a vykašľať sa na detaily. V každom prípade sa jedná o tajné sprisahanie proti životu. Čo na tom, že na toto tvrdenie nemá pisálek ani najmenší dôkaz a že údaje, zverejnené na našej web stránke hovoria niečo iné? Niečo také nepodstatné ako pravda predsa v kultúrnej vojne nehrá úlohu. Stačí len stokrát zopakovať to, čo by sme si želali, aby pravda bola, a ono sa to „pravdou" stane. Každá vojna predsa zákonite prináša obete a pravda - najmä tá o protivníkovi - sa znásilňuje a obetuje veľmi ľahko. Taká už raz vojna je....

Kto je teda najväčší bulvár na Slovensku? Týždeň alebo Týždeň?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Fico spojil Norberta Bödöra s Bonulom, predtým hovoril inak

Zákazky od Bonulu Smer nechce prezradiť.

Dobré ráno

Dobré ráno: Ruskovi za objednávku vraždy spoločníčky hrozí doživotie

Pojednávanie je odročené na február.


Už ste čítali?